Za dwa lata sprzedaż smartfonów 5G ulegnie podwojeniu

| Gospodarka Komunikacja

Qualcomm, największy dostawca chipsetów do telefonów komórkowych, spodziewa się, że w 2021 roku światowi producenci smartfonów dostarczą 450 mln urządzeń obsługujących technologie 5G, a w roku 2022 - kolejne 750 mln. Firma twierdzi, że wdrożenie 5G przebiegnie szybciej niż 4G, głównie ze względu na czas komercjalizacji technologii w Chinach i dostępność układów w szerokim zakresie cenowym.

Za dwa lata sprzedaż smartfonów 5G ulegnie podwojeniu

W oparciu o poprzednią prognozę Qualcomma, dotyczącą wielkości przyszłorocznych dostaw urządzeń 5G na poziomie 175-225 mln sztuk, sugeruje się że w 2021 roku odnotowane zostanie zwiększenie dostaw o 125% w stosunku do połowy roku 2020. Analitycy przywiązują wagę do danych szacunkowych firmy, biorąc pod uwagę bliskie relacje z producentami telefonów.

Verizon Communications w prezentacji dla analityków poinformował, ze spodziewa się wzrostu przychodów w związku z coraz szerszym wykorzystaniem technologii 5G w przyszłym roku. Przewiduje się, że do końca bieżącego roku sieć nowej generacji zostanie uruchomiona w ponad 30 miastach. Oczekuje się, że na smartfonach 5G nowej generacji będzie można korzystać z usług takich, jak streaming obrazu lub gry online za pośrednictwem sieci komórkowej, z taką samą lub lepszą wydajnością niż w przypadku technologii Wi-Fi.

Qualcomm i inne firmy z branży odniosą wiele korzyści z szybszej adaptacji technologii 5G, ponieważ popyt na wyspecjalizowane chipy do smartfonów będzie się gwałtownie zwiększać.

źródło: Reuters

Zobacz również