Chroma wspólnie z Altair Engineering opracują narzędzia do badań nad pojazdami elektrycznymi

| Gospodarka Aktualności

Firma Chroma ATE, specjalizująca się w sprzęcie inspekcyjnym, nawiązała współpracę z Altair Engineering w ramach stworzenia narzędzi służących do badań i testowania pojazdów elektrycznych oraz opracowania cyfrowych bliźniaków e-napędów.

Chroma wspólnie z Altair Engineering opracują narzędzia do badań nad pojazdami elektrycznymi

Współpraca będzie obejmowała integrację technologii opartych na modelach symulacji rozwojowych z wykorzystaniem testów sprzętu zasilającego - power hardware-in-the-loop (PHIL). Połączenie modeli obliczeniowych i fizycznych pozwoli zapewnić bezproblemowy i płynny proces projektowania i walidacji.

Chroma rozwija technologię cyfrowych systemów bliźniaczych w dziedzinie badań pojazdów elektrycznych, zapewniając rozwiązania testowe dla komponentów mocy wysokiego napięcia i sterowania silnikiem. By uzyskać symulacje w czasie rzeczywistym, w rozwiązaniach łączone będą technologie symulacji i uczenia maszynowego firmy Altair z zasilaniem Chromy, w szczególności zarządzaniem systemem ładowania i rozładowania akumulatorów. Takie zintegrowane rozwiązanie będzie w stanie symulować anormalny stan systemu i analizę awarii, by zmniejszyć ryzyko związane rozwojem produktu i poprawiać wydajność testów.

źródło: DigiTimes

Zobacz również