Największy europejski kontrakt Solarisa

| Gospodarka Aktualności

Dzięki podpisanej umowie na 250 autobusów elektrycznych Urbino 12 Electric z mediolańskim przewoźnikiem ATM Milano, firma Solaris umocniła się na pozycji lidera wśród europejskich producentów autobusów elektrycznych. Łączna wartość umowy ramowej może wynieść ponad 192 mln euro. To jednocześnie największy kontrakt dotyczący pojazdów elektrycznych w Europie.

Największy europejski kontrakt Solarisa

Rozpoczęcie dostaw pierwszej partii 40 autobusów ma się rozpocząć w czerwcu 2020 roku. Urbino będzie wyposażone w baterie o łącznej pojemności ponad 240 kWh. Energia w nich będzie uzupełniana poprzez tzw. pantograf odwrócony, czyli urządzenie, które będzie obniżało się z masztu ładowarki na autobus, a także na zajezdni - przez klasyczną wtyczkę. Jednostką napędową elektrycznych autobusów będzie oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami o mocy 110 kW każdy.

Solaris Bus & Coach to jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. Do tej pory wyprodukował ponad 17 tys. pojazdów. We wrześniu 2018 roku Solaris Bus & Coach dołączył do hiszpańskiej grupy CAF, która objęła 100% udziałów w spółce.