Excellence Optoelectronics zwiększa moce produkcyjne

| Gospodarka Optoelektronika

Excellence Optoelectronics, producent modułów samochodowego oświetlenia LED zwiększa zdolności produkcyjne poprzez dodanie dwóch linii w fabryce na Tajwanie i w południowych Chinach. Zostaną one ukończone do końca 2019 roku. Firma rozbudowuje także zakłady w Michigan w USA, w których próbna produkcja rozpocznie się w trzecim kwartale bieżącego roku, natomiast masowa - w następnym.

Excellence Optoelectronics zwiększa moce produkcyjne

Ponieważ trzema największymi klientami Excellence Optoelectronics są tacy odbiorcy, jak Flex-N-Gate z siedzibą w USA, kanadyjska spółka Magna International oraz niemiecka Hella KGaA Hueck, firma już pozyskała zamówienia obejmujące dostawy do 2020 roku. Oprócz LED-owego oświetlenia samochodowego, do zastosowań motoryzacyjnych firma opracowuje również wyświetlacze LED montowane w deskach rozdzielczych oraz moduły HUD (head-up display).

W drugim kwartale bieżącego roku Excellence Optoelectronics odnotował skonsolidowane przychody w wysokości 1,076 mld NT (34,5 mln dolarów), marżę brutto na poziomie 17,93% i zysk operacyjny netto sięgający 50,8 mln NT. W lipcu firma odnotowała skonsolidowane przychody o wartości 307,5 mln NT, co oznacza spadek o 18,14% w skali miesiąca ale wzrost o 18,01% w skali roku. W okresie styczeń-lipiec przychody wyniosły 2,389 mld NT, to oznacza wzrost o 24,48% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ze skonsolidowanych przychodów firmy w tym okresie 82,36% pochodziło z Ameryki Północnej i Ameryki Łacińskiej, 9,06% z Chin, 6,92% z Tajwanu, a 1,66% z pozostałych rynków.

źródło: DigiTimes

Zobacz również