Sprzedaż optoelektroniki, czujników i elementów dyskretnych ustabilizowała się

| Gospodarka Aktualności

Po okresie niewydolności w zakresie alokacji i po zawirowaniach wywołanych koronawirusem sprzedaż komponentów optoelektronicznych, czujników i elementów dyskretnych (OSD) ustabilizowała się. Według agencji IC Insights, w niektórych przypadkach przychody branży zaczęły nawet w drugiej połowie 2020 roku dawać oznaki lekkiego wzrostu, co jest bardzo dobrą wiadomością, biorąc pod uwagę, jak źle przychody te wyglądały w II kwartale.

Sprzedaż optoelektroniki, czujników i elementów dyskretnych ustabilizowała się

Najnowsze dane IC Insights dotyczące obszaru optoelektroniki, czujników i elementów dyskretnych mówią, że łączna sprzedaż w tych trzech segmentach rynku półprzewodników spadła o 4,4% w 2020 r. - do 82,3 mld dolarów - a więc sytuacja jest lepsza w porównaniu z wcześniejszą prognozą z kwietnia zakładającą spadek o 6,1% w bieżącym roku.

Teraz analitycy prognozują, że w 2021 r. nastąpi "skromne" odbicie o 7,7%, co da sprzedaż o wysokości 88,6 mld dolarów w skali świata. Zapotrzebowanie na podzespoły klasy OSD w zasadzie stale rośnie. Wyjątkiem był jedynie rok 2009 (-10%), w którym za spadek odpowiadał kryzys finansowy, a także obecny okres, kiedy to rynek osłabł na skutek pandemii.