Dzikie karty na Mistrzostwa Polski w Lutowaniu 2020

| Gospodarka PCB

Grupa RENEX ogłosiła, że pierwszego i drugiego dnia Targów Warsaw Industry Week, czyli 13 i 14 listopada, zostaną zorganizowane konkursy, w których główną nagrodą będzie gwarantowany udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski w Lutowaniu RSC 2020. Chętni zmierzą się z krótkim zadaniem polegającym na wylutowaniu przekroju komponentów na płytce PCB. Wykonanie zostanie ocenione przez sędziego zgodnie ze standardami IPC stosowanymi podczas RENEX Soldering Championship.

Dzikie karty na Mistrzostwa Polski w Lutowaniu 2020

Jak podkreślają organizatorzy, to wyjątkowa okazja na zapewnienie sobie pewnego udziału w przyszłorocznej - piątej już - edycji Mistrzostw Polski w Lutowaniu. Zawody te z roku na rok cieszą się coraz większym prestiżem i uznaniem w branży produkcji i naprawy elektroniki.

Zapisy do udziału w konkursie będą prowadzone na stoisku RENEX (hala E, numer 210) na bieżąco - 13 i 14 listopada.

W dniach konkursu odbędzie się również wydarzenie specjalne - Pojedynek Człowieka z Robotem - w trakcie którego czołowi polscy specjaliści w lutowaniu, reprezentanci kadry Polski, zmierzą się z najwyższej klasy robotem lutowniczym. Pierwszego dnia konkursu w szranki staną Robot Lutowniczy REECO oraz Mistrz Polski w Lutowaniu 2016 - Grzegorz Maliszewski. Drugiego z robotem zmierzy się Młodzieżowy Mistrz Polski w Lutowaniu 2019 - Adam Troszyński.

To już drugie tego rodzaju wydarzenie. Pierwsze miało miejsce podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Lutowaniu, kiedy to z czasem lepszym o 3 sekundy robota pokonał Michał Czerwiec - Mistrz Polski w Lutowaniu z 2018 roku.

Grupa RENEX zaprasza wszystkich zainteresowanych na stoiska numer 210 i 107 w hali E.

źródło: RENEX