Tytuł Mistrza Polski w Lutowaniu 2019 zdobyty!

| Gospodarka Aktualności

Drugiego dnia Mistrzostw Polski w Lutowaniu - RSC 2019 zmierzyli się profesjonaliści reprezentujący firmy z całej Polski. Była to już czwarta edycja mistrzostw, które na stałe wpisały się w kalendarz ważnych imprez branży elektronicznej. Z roku na rok ranga imprezy systematycznie wzrasta i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Tytuł Mistrza Polski w Lutowaniu 2019 zdobyty!

W tym roku zawody odbyły się w nowo powstałym Centrum Technologicznym firmy Renex we Włocławku, pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławka.

Ze względu na zainteresowanie organizatorzy wprowadzili limity uczestnictwa do dwóch zawodników z jednej firmy. W wielu firmach przeprowadzano eliminacje wewnętrzne i szkolenia, które pozwoliły wyłonić najlepszych reprezentantów.

Rywalizacja 70 zawodników w 5 grupach eliminacyjnych wyłoniła czternastu finalistów:
    Piotr Grajda (OXIPRINT, Zielonka)
    Anna Zdanowska (ELTWIN, Stargard)
    Cezary Puchowski (3SHAPE, Szczecin)
    Mariusz Kaźmierczak (ELEMAR, Ostrów Wielkopolski)
    Rafał Walczak (BORNICO, Radom)
    Michał Czerwiec (BORNICO, Radom)
    Arkadiusz Kochański (HANZA, Brzeg Dolny)
    Grzegorz Szymańczuk (G-TRONIXREWORK, Pruszcz Gdański)
    Sebastian Czop (FIDELTRONIK, Kraków)
    Bartłomiej Maślany (ART-CAFE, Rymanów)
    Jakub Goławski (ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH I TELEKOMUNIKACYJNYCH, Olsztyn)
    Karol Robaczewski (JABIL POLAND, Kwidzyn)
    Joanna Klepinowska (HANZA, Brzeg Dolny)
    Grzegorz Maliszewski (MEDIARECOVERY, Katowice)

Ostateczną rozgrywkę wygrał - i zdobył tytuł Mistrza Polski w Lutowaniu 2019 - nauczyciel przedmiotów zawodowych - Jakub Goławski. Prestiż reprezentanta będącego Mistrzem Polski w Lutowaniu przypadł Zespołowi Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Nagrodą dla zwycięzcy była kwota 3 tys. zł. Organizator - firma Renex - pokryje również koszta wyjazdu mistrza, już jako reprezentanta Polski, na Mistrzostwa Świata i Europy w lutowaniu odbywające się podczas targów Productronica 2019 w Monachium. Michał Czerwiec - ubiegłoroczny Mistrz Polski w Lutowaniu - zajął ósme miejsce.

Drugie miejsce zajął Grzegorz Szymańczuk, Mistrz Europy w Lutowaniu z 2017 roku, reprezentujący G-TRONIXREWORK Pruszcz Gdański. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca była kwota 2 tys. zł oraz zestaw narzędzi serwisowych LINDSTRÖM.

Na miejscu trzecim znalazł się Cezary Puchowski reprezentujący firmę 3SHAPE Szczecin, zdobywając nagrody: kwotę 1 tys. zł oraz zestaw narzędzi serwisowych LINDSTRÖM.

Jak podkreślają organizatorzy i sędziowie, poziom zawodników jest z roku na rok coraz wyższy - rywalizacja często toczy się do ostatnich sekund przewidzianego czasu. Wszyscy finaliści wykazali się najwyższymi umiejętnościami, opanowaniem i wiedzą z zakresu montażu płytek PCB.

Na uczestników, podobnie jak pierwszego dnia imprezy, czekały również trzy konkursy dodatkowe. W pierwszym "Znajdź i Wygraj" -  uczestnicy, odpowiadając na pytania, wykazywali się spostrzegawczością i umiejętnościami szacowania. Zaskakująco trzy pierwsze miejsca w konkursie zajęli przedstawiciele Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych z Olsztyna. Najbardziej precyzyjnych odpowiedzi spośród nich udzielił Jakub Goławski, wygrywając, oprócz tytułu Mistrza Polski w Lutowaniu w 2019, również ten konkurs.

Drugi konkurs "Zdjęcie z Plakatem" odbywał się w sferze Internetu. Na fanpage'u organizatora uczestnicy umieszczali zdjęcia z plakatem mistrzostw. Najpopularniejszym zdjęciem - z największą liczbą polubień - okazało się natomiast zdjęcie Kewina Gluszko, pt. "Plan na tegoroczne mistrzostwa - wygrana".

Podobnie jak na niedawnych targach Automaticon bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również "Zawody w Skręcaniu". Chętni znów mogli sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się wkrętakiem elektrycznym. Tym razem najlepszym monterem okazał się Michał Lewczuk, któremu udało się wykręcić i wkręcić 14 śrub w imponującym czasie 1:28"18. Pobił on tym samym dotychczasowy rekord Marcina Wołuckiego - 1 min 29 sek.

źródło: Renex

Zobacz również