Grupa RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP, rozstrzygnięty został nabór na wystawców Polskiej Wystawy Gospodarczej. Podczas głównej odsłony wystawy swoje najlepsze produkty zaprezentuje 91, wybranych przez Kapitułę PWG, polskich firm. W tym gronie Grupie RENEX - co jest nieczęsto spotykane - przypadła możliwość zaprezentowania aż dwóch produktów - Robota Lutowniczego REECO oraz Stołu Antystatycznego REECO Premium.

Posłuchaj
00:00

Ocenie Kapituły PWG podlegały takie kryteria, jak jakość produktu, jego innowacyjność, wpływ na rozwój polskiej gospodarki oraz przyznane mu nagrody. Uczestnictwo w wystawie to dla Grupy RENEX niezwykłe wyróżnienie, zbiegające się z obchodami 30-lecia działalności. RENEX jest dziś prężnie działającą i rozwijającą własne produkty grupą kapitałową.

Polska Wystawa Gospodarcza jest pierwszą tego rodzaju wystawą popularyzującą osiągnięcia polskiej gospodarki. Wydarzenie odbędzie się na błoniach PGE Stadionu Narodowego w Warszawie, na przełomie 2019 i 2020 roku. Wystawa będzie zorganizowana pod patronatem Prezydenta RP.

Robot Lutowniczy REECO RE-1000 jest urządzeniem przeznaczonym do lutowania elementów przewlekanych na płytach PCB w automatycznej linii montażowej układów elektronicznych. Urządzenie wyposażone jest w transport krawędziowy i automatycznie pozycjonuje formatki/PCB. Komunikacja SMEMA umożliwia pracę kilku urządzeń w linii.

Robot posiada funkcję automatycznego, programowalnego podawania spoiwa lutowniczego. Wyposażony jest w możliwość pracy z różnymi typami grotów (kilkadziesiąt do wyboru), a system automatycznego, programowalnego czyszczenia grotów podczas pracy pomaga w utrzymaniu ich w dobrym stanie.

Oznacza to, że pozwala on na efektywną kosztowo produkcję elektroniki w ilościach, które ze względu na konsumpcję energii byłyby nieopłacalne z użyciem maszyn przeznaczonych do dużej produkcji, w szczególności fal lutowniczych, a jednocześnie są bardzo pracochłonne w realizacji ręcznej.

Stół antystatyczny REECO Premium został zaprojektowany z myślą o stworzeniu nowoczesnego i uniwersalnego stanowiska pracy. Moduły zostały zaprojektowane tak, by umożliwiały dopasowane ich do konkretnego zadania, pozwalając na ergonomiczne rozmieszczanie narzędzi, urządzeń i komponentów w polu roboczym użytkownika. Dzięki właściwościom antystatycznym i antybakteryjnym stoły tego typu znajdują szczególne zastosowanie w produkcji i serwisie elektroniki, a także w branży laboratoryjnej. Rozwiązania te są jednak na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w niemalże każdej dziedzinie.

Źródło: RENEX

Powiązane treści
Grupa RENEX świętuje 30-lecie działalności
RENEX w nowej odsłonie - promocja z okazji 30-lecia
Tytuł Mistrza Polski w Lutowaniu 2019 zdobyty!
RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej w Stalowej Woli - "Od COP-u do Gospodarki 4.0"
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
NXP zamierza zwolnić 1600 pracowników
Projektowanie i badania
Sztuczna inteligencja w projektowaniu
Mikrokontrolery i IoT
Infineon nowym liderem rynku mikrokontrolerów
Produkcja elektroniki
Wzrost popularności technologii chipletów – nowa era w produkcji układów scalonych
Optoelektronika
Valeo i TactoTek ogłaszają współpracę w zakresie innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych dla motoryzacji
Mikrokontrolery i IoT
STMicroelectronics prezentuje mikrokontrolery STM32U3 - nowy poziom innowacji w ultraniskim poborze mocy
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
NXP zamierza zwolnić 1600 pracowników
Gospodarka
POLYN Technology wprowadza innowacyjny zestaw ewaluacyjny do monitorowania opon
Gospodarka
Pickering Electronics świętuje 55 lat doświadczenia w branży
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów