Grupa RENEX świętuje 30-lecie działalności

| Gospodarka Aktualności

RENEX - jedna z największych polskich firm z branży elektronicznej - obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Dzięki stopniowemu nawiązywaniu współpracy partnerskiej z coraz większymi podmiotami międzynarodowymi niewielka działalność dystrybucyjna, założona w 1989 roku, rozwinęła się w prężnie działającą grupę kapitałową.

Grupa RENEX świętuje 30-lecie działalności

Jedną z istotnych wartości, która obecnie stanowi o firmie, jest jej odpowiedzialność społeczna. Dotyczy ona w szczególności edukacji. 30 lat działalności to okres budowania marki, która dzisiaj nie tylko kojarzy się z sukcesem biznesowym, ale także jest rozpoznawalna jako firma starająca się promować nowe, odpowiedzialne standardy.

Jednym z wydarzeń, które doskonale wpisują się w tę misję, są Mistrzostwa Polski w Lutowaniu - Renex Soldering Championship. Poprzez tę działalność firma promuje standardy i umiejętności praktyczne z zakresu produkcji oraz serwisu urządzeń i podzespołów elektronicznych. Grupa RENEX kładzie duży nacisk na propagowanie nowych technologii, zarówno wśród specjalistów z branży, jak i wśród młodzieży. Z tego względu pierwszy dzień zawodów dedykowany jest uczniom i studentom szkół technicznych, a obok tytułu Mistrza Polski w Lutowaniu przyznawany jest również tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w Lutowaniu. Tegoroczne Mistrzostwa zostały również wzbogacone o wydarzenie dodatkowe, które odbiło się dużych echem wśród pasjonatów lutowania - pojedynek pomiędzy człowiekiem, Mistrzem Polski w Lutowaniu z 2018 roku - Michałem Czerwcem, a Robotem Lutowniczym REECO.

Aktualnie w ofercie firmy RENEX znajdziemy szerokie spektrum produktów - od tych najprostszych, jak stacje lutownicze i ich elementy zużywalne, po te najbardziej zaawansowane, jak automaty Pick&Place, piece lutownicze i rentgenowskie systemy inspekcji. Ofertę uzupełnia wspomniana produkcja własna, przeznaczona dla stref ESD - odzież robocza, meble przemysłowe, a nawet zaawansowane roboty lutujące in-line REECO.

Kolejnym elementem misji Grupy RENEX jest zrównoważony rozwój. W branży elektronicznej i przemysłowej jest to szczególnie istotne, chociażby z uwagi na emitowanie do środowiska szkodliwych substancji.

Firma od wielu lat stara się ograniczać swój negatywny wpływ na środowisko, zmniejszając zużycie papieru, digitalizując swoje procesy, a przede wszystkim rozwijając nowoczesne technologie podnoszące wydajność procesów technologicznych, minimalizujące ilości powstających odpadów oraz ograniczające konsumpcję energii. Kluczowym produktem w tej sferze jest Robot Lutowniczy REECO pozwalający na produkcję elektroniki przy bardzo małym zużyciu energii. W tym roku, przy okazji Pikniku Rodzinnego zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka, pracownicy firmy zasadzili 30 drzewek. W działaniu tym wyraża się nie tylko symbolika jubileuszu, ale również dbałości o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój.

RENEX zaprasza do udziału w konferencji naukowej organizowanej w ramach obchodów 30-lecia, która planowana jest na październik bieżącego roku.

źródło: RENEX