RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej w Stalowej Woli - "Od COP-u do Gospodarki 4.0"

| Gospodarka Produkcja elektroniki

W ramach projektu Polska Wystawa Gospodarcza, Kancelaria Prezydenta RP zapowiedziała wydarzenie dodatkowe o roboczej nazwie "Od COP-u do Gospodarki 4.0", na które zostały zaproszone najszybciej rozwijające się polskie firmy, prezentujące swoje flagowe osiągnięcia. W gronie niespełna 90 podmiotów znalazła się Grupa RENEX, która przedstawi robota lutowniczego REECO oraz stół antystatyczny REECO Premium. RENEX zaprezentuje też walkę człowieka z robotem.

RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej w Stalowej Woli - "Od COP-u do Gospodarki 4.0"

Przy stanowisku roboczym opartym o stół antystatyczny REECO Premium zasiądzie tegoroczny Mistrz Polski w Lutowaniu - Jakub Goławski, który zmierzy się z robotem lutowniczym REECO. Jest to już czwarte wydarzenie w serii starć w lutowaniu - Człowiek vs. Robot. Wcześniej zmagania tego rodzaju można było oglądać na Mistrzostwach Polski w Lutowaniu - RSC 2019, na targach Warsaw Industry Week oraz na targach Productronica w Monachium.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że wydarzenie odbędzie się 16 stycznia 2020 roku w Stalowej Woli. Zostanie ono poświęcone promocji polskiej gospodarki. Podczas wydarzenia odbędą się debaty z udziałem przedstawicieli przedsiębiorców i świata nauki, a udział w nim zapowiedział również Prezydent RP.

Robot lutowniczy REECO RE-1000 jest urządzeniem przeznaczonym do montażu elementów przewlekanych na płytach PCB, zaprojektowanym tak, by mógł działać zarówno w ramach zautomatyzowanej linii produkcyjnej, jak i poza nią. Robot wyposażony jest w transport krawędziowy i automatycznie pozycjonuje płytę PCB. Zależnie od potrzeb, urządzenie ma możliwość pracy z różnymi typami grotów (do wyboru kilkadziesiąt), a system automatycznego, programowalnego czyszczenia grotów podczas pracy pomaga w utrzymaniu ich w dobrym stanie. Robot pozwala na efektywną kosztowo produkcję elektroniki w ilościach, które ze względu na konsumpcję energii byłyby nieopłacalne przy użyciu maszyn do produkcji wielkoseryjnej.

Stół antystatyczny REECO Premium został zaprojektowany z myślą o stworzeniu nowoczesnego i uniwersalnego stanowiska pracy. Moduły zostały zaprojektowane tak, by umożliwiać dopasowanie do konkretnego zadania, pozwalając na ergonomiczne rozmieszczanie narzędzi, urządzeń i komponentów w polu roboczym użytkownika. Dzięki właściwościom antystatycznym i antybakteryjnym stoły tego typu znajdują szczególne zastosowanie w produkcji i serwisie elektroniki, a także w branży laboratoryjnej. Rozwiązania te są ponadto na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w niemalże każdej dziedzinie.

źródło: RENEX