Firma KOKI uruchomiła w Polsce swoją pierwszą europejską fabrykę

We wtorek 1 października w Lućmierzu koło Łodzi miała miejsce uroczystość otwarcia fabryki japońskiego producenta materiałów do lutowania - firmy KOKI. Polski zakład jest pierwszą fabryką KOKI zlokalizowaną w Europie, pozostałe placówki firmy znajdują się na Dalekim Wschodzie. Firma KOKI została założona w 1964 roku i od chwili powstania aktywnie uczestniczy w rozwoju globalnego przemysłu lutowniczego, dostarczając najnowocześniejsze materiały i technologie.

Posłuchaj
00:00

W otwarciu fabryki KOKI w Polsce uczestniczyli m.in. prezes KOKI Company Limited - Manabu Itoh, wiceprezes zarządu PB Technik Sp. z o.o. - Paweł Szumny, a także goście ze świata biorący udział w zorganizowanym w Polsce wydarzeniu - Sales Meeting KOKI.

Źródło: PB Technik

Powiązane treści
Apex wybuduje za blisko 4 mld NT nowy zakład produkcyjny w Tajlandii
Farnell uruchamia narzędzie do doboru grotów lutowniczych
Interflux rozszerza ofertę o piece do lutowania kondensacyjnego
Drożejąca energia elektryczna otworzy rynek na materiały do lutowania z bizmutem, mówi Bartosz Ferlin, menedżer sprzedaży w firmie Interflux
Tytuł Mistrza Polski w Lutowaniu 2019 zdobyty!
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: PCB
Gospodarka
Malejąca produkcja PCB i EMS w Europie zagraża bezpieczeństwu
Technika
Projektowanie PCB z uwzględnieniem wymagań dla testów
Gospodarka
NCAB przejmuje niemiecką firmę B&B Leiterplattenservice

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów