Apex wybuduje za blisko 4 mld NT nowy zakład produkcyjny w Tajlandii

| Gospodarka PCB

Tajwański producent płytek drukowanych Apex International pod koniec stycznia 2020 roku rozpocznie budowę swojego trzeciego zakładu w Tajlandii. Firma w ten sposób chce zwiększyć swoje moce produkcyjne aby przenieść realizacje zamówień z zakładów działających w Chinach do tych w Azji Południowo-Wschodniej. Apex zamierza zakończyć budowę fabryki w ciągu trzech lat, a koszt inwestycji ma mieścić się w przedziale 3,5-4 mld NT (116,74-133,42 mln dolarów). Pierwszy etap inwestycji przewiduje udostępnienie linii produkcyjnych zakładu do celów komercyjnych w trzecim kwartale 2020 roku.

Apex wybuduje za blisko 4 mld NT nowy zakład produkcyjny w Tajlandii

Nowy zakład będzie zajmował się produkcją obwodów drukowanych przeznaczonych do samochodów i innych wysokiej klasy urządzeń. Firma rozpocznie dostawy skierowane do klientów z branży motoryzacyjnej pod koniec 2020 roku lub na początku 2021 roku.

Producent zarejestrował zamówienia o łącznej wartości 200 mln NT, które zostały złożone przez klientów EMS w 2019 roku. Łączna wartość zamówień w 2020 roku ma wzrosnąć wykładniczo do zakresu mieszczącego się między 800 mln a 1 mld NT. Nowe zamówienia mają dotyczyć płyt głównych dla urządzeń sieciowych, notebooków i komputerów stacjonarnych.

Według źródeł, Azja Południowo-Wschodnia ma szansę stać się nową bazą produkcyjną dla niższej klasy obwodów drukowanych wraz z przeniesieniem zakładów EMS w obliczu konfliktu handlowego między USA i Chinami.

W 2019 roku Apex odnotował przychody w wysokości 10,38 mld dolarów, co stanowi spadek o 7,05% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

źródło: DigiTimes

Zobacz również