Apex inwestuje w zakłady w Tajlandii, by zwiększyć możliwości produkcji PCB

| Gospodarka PCB

Firma Apex International, z siedzibą na Tajwanie, przyspiesza budowę nowych zakładów produkcyjnych w Tajlandii, chcąc sprostać stale rosnącemu popytowi wynikającemu ze wzrostu dostaw do Azji Południowo-Wschodniej. Rada dyrektorów Apex zatwierdziła plan zakupu działki w Sinsakhon Industrial Estate za 290 mln THB (9,21 mln USD), by uruchomić nowe linie produkcyjne w Tajlandii.

Apex inwestuje w zakłady w Tajlandii, by zwiększyć możliwości produkcji PCB

Apex zainwestował już duże środki w zwiększenie mocy produkcyjnych dwóch w całości należących do niego tajlandzkich fabryk, przy czym jedna z nich zajmuje się produkcją PCB do telewizorów dla głównych producentów, a druga produkcją PCB do innych zastosowań. Według źródeł firmowych, trzecia fabryka, która jest obecnie w budowie, będzie zajmować się dostarczaniem PCB do elektroniki samochodowej i niektórych produktów klasy high-end.

Źródła branżowe podają, że Azja Południowo-Wschodnia nabiera rozpędu jako nowa baza produkcyjna dla notebooków, kart sieciowych i modułów DRAM, w wyniku nasilających się napięć handlowych między USA i Chinami, a koreańscy producenci pamięci wzmacniają ośrodki produkcyjne w regionie.

Obecnie Apex jest jednym z 10 największych producentów płytek drukowanych w Tajlandii i ma stabilne zamówienia od wielu przedsiębiorstw ODM i innych klientów. W następstwie globalnej dywersyfikacji łańcucha dostaw, poprzez budowę nowych zakładów produkcyjnych w Azji Południowo-Wschodniej, firma będzie mogła osiągnąć większy wzrost.

źródło: DigiTimes