Niedobory chipów samochodowych mogą wstrzymać dostawy PCB

| Gospodarka PCB

Tajwańscy dostawcy motoryzacyjnych obwodów drukowanych odnotowali wyraźny wzrost zamówień z terminem realizacji sięgającym do 3 miesięcy. W rzeczywistości dostawy płytek mogą jednak zostać ograniczone przez utrzymujące się niedobory chipów samochodowych.

Niedobory chipów samochodowych mogą wstrzymać dostawy PCB

Koncerny motoryzacyjne szybko zwiększyły zapasy komponentów, w tym PCB, w związku z rosnącą globalną sprzedażą samochodów, ale mogą być zmuszone do zmniejszenia lub zawieszenia produkcji, jeśli niedobory odpowiednich układów scalonych pogorszą się do punktu krytycznego, wpływającego na prace montażowe. To z kolei może dotknąć dostawców PCB i innych komponentów.

Obecna sytuacja, związana z niedoborami chipów samochodowych, jest podobna do tej z układami energetycznymi, scalonymi sterownikami, a także z procesorami, których przerwy w dostawach od kilku miesięcy negatywnie wpływały na normalną produkcję notebooków. Producenci obwodów drukowanych obserwują jak ich główni klienci z branży motoryzacyjnej poradzą sobie z niedoborami wyspecjalizowanych układów scalonych, aby dobrze przygotować się na możliwe gwałtowne zmiany rynkowe.

źródło: Digitimes