Applied ma nowe centrum technologiczne w USA

| Gospodarka Projektowanie i badania

Applied otworzyło nowe centrum META, które zapewni klientom i partnerom dostęp do najnowocześniejszych systemów procesowych, które pomagają skrócić czas wdrażania nowych technologii, od laboratoryjnego etapu do produkcji. Obiekt zlokalizowany jest w kampusie State University of New York Polytechnic Institute (SUNY Poly) w Albany. Centrum stanowi strategiczne uzupełnienie globalnego środowiska badawczo-rozwojowego firmy Applied.

Applied ma nowe centrum technologiczne w USA

W ośrodku META inżynierowie mogą oceniać nowatorskie materiały, struktury i urządzenia, a także testować je w niezawodnym, pilotażowym środowisku wytwórczym w celu szybszego przygotowania ich do wykorzystywania w dużych zakładach produkcyjnych klientów. Jednym z pierwszych urządzeń poddanych w centrum ocenie jest magnetyczna pamięć o swobodnym dostępie (MRAM), która przeznaczona ma być do urządzeń IoT. Rozwiązanie to zapewnia niskie zużycie energii elektrycznej, nieulotne przechowywanie kodu maszynowego i pamięć roboczą dużej gęstości.

Applied ma także centrum technologiczne w Dolinie Krzemowej, gdzie opracowywane są nowe systemy procesowe, oraz zlokalizowane w Singapurze ośrodki Advanced Materials Lab i Advanced Packaging Development Center.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również