Toyota i BYD otworzą wspólne centrum R&D pojazdów elektrycznych

| Gospodarka Elektromechanika

Według raportu przygotowanego przez china.org.cn, koncern Toyota Motor i Build Your Dreams (BYD) zawarli umowę, w ramach której w Chinach zostanie utworzone wspólne przedsiębiorstwo zajmujące się badaniami i rozwojem pojazdów elektrycznych (BEV - Battery Electric Vehicle). Oczekuje się, że spółka rozpocznie swoją działalność do 2020 roku. BYD i Toyota zamierzają przenieść do nowego przedsięwzięcia swoich inżynierów i pracowników, którzy obecnie prowadzą prace badawczo-rozwojowe.

Toyota i BYD otworzą wspólne centrum R&D pojazdów elektrycznych

Obie firmy zainwestują po 50% całkowitego kapitału potrzebnego do założenia spółki. Samochody elektryczne opracowane przez BYD będą sprzedawane pod marką Toyoty.

We wrześniu Toyota zawarła kontrakt z chińskim producentem samochodów FAW Group Corporation na wprowadzanie wyłącznie elektrycznych pojazdów i firmą Guangzhou Automobile Group (GAC) na wdrażanie modeli napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Lian Yubo, starszy wiceprezes BYD, powiedział że firma zamierza połączyć swoją wiedzę z zakresu rozwoju i konkurencyjności pojazdów elektrycznych z jakością i technologią Toyoty z zakresu bezpieczeństwa. Współpraca ma w krótkim czasie zaowocować wysokiej klasy bezemisyjnymi samochodami dla szerokiego grona konsumentów.

źródło: electronicsb2b

Zobacz również