Izraleska Cortica razem z BMW i Toyotą opracują nowatorską technologię AI

Cortica, izraelska firma zajmująca się zaawansowanymi technologiami, nawiązała współpracę z czołowymi producentami z branży motoryzacyjnej w celu utworzenia nowej spółki Cartica AI, która będzie zajmować się rozwojem sztucznej inteligencji (AI) dla autonomicznej jazdy. Obecnie wiele przedsiębiorstw w tym segmencie zamierza wdrożyć AI do swoich systemów sterowania, aby mogły lepiej radzić sobie z zagrożeniami na drodze, zwiększając bezpieczeństwo podróży. Do partnerów nowej spółki należą firmy Toyota, BMW, Continental AG, a także izraelska platforma inwestycyjna OurCrowd. Firmy nie ujawniły kwoty, którą zainwestowały w spółkę.

Posłuchaj
00:00

Cartica AI zamierza wykorzystać w swoim rozwiązaniu silnik AI, który przeszukuje miliony nieznakowanych filmów, znajdując wspólne elementy niezbędne do podejmowania odpowiednich decyzji i jak najlepszego reagowania na sytuacje na drodze, bez potrzeby interwencji człowieka. Spółka twierdzi, że wykorzystanie tej technologii będzie efektywniejsze i korzystniejsze finansowo w porównaniu z konwencjonalnymi systemami AI, które do głębokiego uczenia maszynowego wykorzystują dane oznaczane przez człowieka.

Źródło: Reuters

Powiązane treści
BMW rozszerza technologiczne partnerstwo z firmą Getac
Toyota i BYD otworzą wspólne centrum R&D pojazdów elektrycznych
Rynek chipów do AI podwoi się w ciągu 5 lat
Toyota i Suzuki będą wspólnie pracować nad autonomią jazdy
BMW Group przeznaczy do 2025 roku ponad 30 mld euro na technologie przyszłości
Toyota i NTT będą razem pracować nad rozwojem inteligentnych miast
Intel pomoże izraelskim start-upom
Toyota zwraca się ku chińskim technologiom
BMW i Jaguar Land Rover nawiązują współpracę
Tiny ML - sztuczna inteligencja dostępniejsza niż kiedykolwiek
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
Nvidia przeznaczy 4 mld dolarów na rozwój fotoniki dla centrów danych AI
Projektowanie i badania
Kiedy zły kod zaczyna być lepszy niż dobry?
Produkcja elektroniki
Czym jest indeks naprawialności?
Aktualności
ACTE zmienia nazwę na Elpress Polska
Produkcja elektroniki
Producenci pamięci weryfikują zamówienia klientów
Produkcja elektroniki
UE inwestuje 700 mln euro w pilotażową linię produkcyjną NanoIC
Zobacz więcej z tagiem: Projektowanie i badania
Gospodarka
Kiedy zły kod zaczyna być lepszy niż dobry?
Informacje z firm
Farnell rozszerza ofertę rozwiązań do zautomatyzowanego testowania o nowe, ekonomiczne systemy NI PXI firmy Emerson
Rynek
Badania i rozwój

Jak wózek do drukarki 3D może wpłynąć na komfort pracy z technologią druku trójwymiarowego?

Wraz z dynamicznym rozwojem technologii druku 3D rośnie zainteresowanie nie tylko samymi urządzeniami, ale także dodatkowymi akcesoriami i meblami pod drukarki. Jednym z elementów, który może znacząco poprawić wygodę i efektywność pracy z drukarką 3D, jest specjalistyczny wózek.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów