Applied Materials wprowadza narzędzia poprawiające możliwości produkcji chipów

| Gospodarka Aktualności

Firma Applied Materials udostępniła dwa nowe narzędzia mające na celu poprawę wydajności wytwarzania nowej klasy chipów do pojazdów elektrycznych. Przedstawione maszyny są przeznaczone do stosowania w procesie produkcji chipów wykonanych z węglika krzemu. Applied jest największym na świecie producentem narzędzi do wytwarzania półprzewodników. Nowe narzędzia Applied planuje wykorzystać firma Cree.

Applied Materials wprowadza narzędzia poprawiające możliwości produkcji chipów

Chipy z węglika krzemu zyskują na popularności w pojazdach elektrycznych, takich jak te produkowane przez Teslę, ponieważ są bardziej wydajne i lżejsze niż standardowe chipy krzemowe przesyłające energię z akumulatorów do silników, pomagając zwiększyć zasięg. W produkcję chipów inwestują firmy takie, jak Cree i ON Semiconductor.

Układy z węglika krzemu są trudne do wyprodukowania, ponieważ materiał jest bardzo twardy. Są one produkowane masowo na waflach, które są później cięte na pojedyncze chipy. Jednak wafle najpierw muszą być idealnie wypolerowane, w przeciwnym razie powstałe chipy będą miały wady.

Ponieważ węglik krzemu jest bardzo twardy, producenci chipów mogą bez defektów na powierzchni polerować tylko stosunkowo małe płytki o szerokości 150 milimetrów (5,91 cala). Applied Materials deklaruje, że jego nowe urządzenie pomoże producentom chipów polerować płytki o szerokości 200 milimetrów (7,87 cala). Niewielki wzrost rozmiaru wafla może podwoić liczbę układów, które każdy z nich może pomieścić, pomagając zwiększyć produkcję i obniżyć ceny.

Drugie przedstawione narzędzie pomaga wprowadzać do płytek niewielką ilość zanieczyszczeń chemicznych, co dla wszystkich półprzewodników stanowi ważny krok poprawiający przewodność elektryczną. Proces jest trudny w przypadku węglika krzemu ze względu na kruchość materiału.

źródło: Reuters

Zobacz również