Applied Materials kupuje Kokusai Electric za 2,2 mld dolarów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Applied Materials za 2,2 mld dolarów w gotówce kupuje od funduszu private equity KKR firmę Kokusai Electric. Na pokrycie części zobowiązania firma będzie musiała zaciągnąć kredyt. Przejęcie musi uzyskać akceptację ze strony Chin, Izraela, Irlandii, Japonii, Korei oraz Tajwanu. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowania w ciągu 12 miesięcy.

Applied Materials kupuje Kokusai Electric za 2,2 mld dolarów

Po zamknięciu transakcji Kokusai Electric będzie działać jako jednostka oddziału Semiconductor Products Group, zachowując przy tym siedzibę w Tokio, a także centra technologiczne i produkcyjne w Toyama, w Japonii i Cheonan w Korei.

Kokusai specjalizuje się w technologiach produkcji podzespołów elektronicznych i posiada ugruntowane relacje z klientami światowej klasy, takimi jak Samsung, Toshiba czy Micron, oraz zatrudnia zespół utalentowanych pracowników. Przejęcie japońskiej firmy ma pomóc spółce Applied w zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na pamięci wykorzystywane przy implementowaniu w urządzeniach funkcji sztucznej inteligencji oraz łączności 5G. Prognozy wskazują, że fuzja doprowadzi do zwiększenia udziału amerykańskiej spółki w rynku sprzętu do produkcji chipów z 18 do 20%.

źródło: Electronics Weekly