MACOM kupuje Applied Micro - ciąg dalszy konsolidacji rynku półprzewodników

| Gospodarka Artykuły

MACOM Technology Solutions podpisał umowę przejęcia firmy Applied Micro o wartości 770 milionów dolarów. Transakcja to kolejny krok w konsolidacji branży półprzewodnikowej. Strategicznym uzasadnieniem transakcji jest połączenie układów scalonych firmy MACOM z systemami łączności Applied Micro aby przyspieszyć rozwój firmy w sektorze chipów dla centrów danych.

MACOM kupuje Applied Micro - ciąg dalszy konsolidacji rynku półprzewodników

John Croteau, dyrektor MACOM, powiedział, że biznes obliczeniowy AppliedMicro zostanie wydzielony w ciągu 100 dni od zamknięcia transakcji, jako że jego działalność nie mieści się w długoterminowej strategii firmy. Jak czytamy w komunikacie, AppliedMicro rozważała pozbycie się tego działu od jakiegoś czasu i ma już potencjalnych nabywców zainteresowanych kupnem.

Zgodnie z warunkami umowy MACOM zapłaci 8,36 dolara za akcję AppliedMicro - 3,25 w gotówce, a resztę w akcjach MACOM.

Ostatnie dwa lata w światowej elektronice to czas wielkich przejęć i konsolidacji. Wystarczy przypomnieć transakcje takie jak Freescale-NXP, Intel-Altera, Fairchild-On Semiconductor, Microchip-Micrel, Silicon Labs-Bluegiga, Avago-Broadcom, Microchip-Atmel, aby uświadomić sobie, że krajobraz branży trwale się zmienił. Gorączka zakupów trwa nadal i coraz częściej dotyczy dużych tuzów i nie tylko producentów półprzewodników.

Zobacz również