APS Energia utrzymuje rekordowy poziom przychodów

| Gospodarka Zasilanie

Po trzech kwartałach 2019 roku przychody Grupy APS Energia wyniosły 84,6 mln zł, czyli o 4,8% więcej, licząc rok do roku, a zysk brutto ze sprzedaży osiągnął 21,9 mln zł - wzrost o 6,1% r/r. Firma skupia się na terminowej realizacji kontraktów oraz rozwoju nowych rozwiązań dla energetyki i trakcji.

APS Energia utrzymuje rekordowy poziom przychodów

Motorem napędowym w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku była sprzedaż w segmencie systemów zasilania, które wygenerowały przychód na poziomie 50,2 mln zł (+24,1% r/r). Przychody z segmentu usług dla energetyki przemysłowej wyniosły 15,0 (-11,6% r/r), a z pozostałych segmentów 19,4 mln zł (-16,7% r/r).

- Realizacja większej części sprzedaży przypada zwykle na drugą połowę roku. W tym przypadku dodatkowo oddziałuje przesunięcie części kontraktów na ostatni kwartał. Na koniec roku patrzymy optymistycznie, również ze względu na duży portfel zamówień zarówno w kraju, jak i za granicą. Wzmacniamy swoją pozycję na Wschodzie, ale także w krajach Unii Europejskiej. Jesteśmy obecni również na rynku energetyki atomowej. Liczymy więc, że do końca roku uda nam się pozyskać kilka znaczących zamówień, a także odnotować kolejny rekord w zakresie sprzedaży - mówi Piotr Szewczyk, prezes APS Energia S.A.

- W klasycznej energetyce osiągnęliśmy bardzo wysoki udział w rynku. W Polsce jest to 50%, a w Rosji niemal 20%. Dlatego szukamy nowych kierunków ekspansji, zarówno geograficznej, jak i produktowej. Widzimy ogromny potencjał w trakcji jezdnej, gdzie już jesteśmy obecni i realizujemy znaczące zamówienia. W tym roku opracowaliśmy prototyp urządzenia napędowego do tramwajów i wchodzimy w etap testów. Pierwsza sprzedaż tego typu urządzenia może pojawić się już w pierwszej połowie 2020 roku - dodał prezes.

Z produktami dla trakcji APS Energia chce wyjść także na rynki zagraniczne, w tym rynek wschodni oraz obszar Unii Europejskiej. W pierwszej kolejności firma koncentrować się będzie jednak na rynku krajowym.

źródło: APS Energia

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie