APS Energia uruchomi w Rosji nowy zakład

| Gospodarka Zasilanie

W reakcji na wyjątkowo korzystną sytuację rynkową w branży energetycznej APS Energia podjęła decyzję o uruchomieniu w Rosji za pośrednictwem spółki zależnej nowego zakładu. Spółka OOO APS Energia Rus podpisała z ZAO Uralenergo przedwstępną umowę kupna-sprzedaży budynku administracyjno-produkcyjnego za 80 mln rubli netto (około 4,8 mln zł). Powierzchnia znajdującej się w Jekaterynburgu nieruchomości wynosi 2,5 tys. m², z czego 1,8 tys. to przestrzeń produkcyjno-magazynowa. Nowy zakład pozwoli na ponad 2,5-krotne zwiększenie mocy produkcyjnych rosyjskiej spółki.

APS Energia uruchomi w Rosji nowy zakład

Inwestycja zostanie w 80% sfinansowana kredytem hipotecznym pozyskanym na rosyjskim rynku bankowym. Reszta pochodzić będzie ze środków własnych OOO APS Energia Rus.

- Uruchomienie nowego zakładu w Rosji to przede wszystkim odpowiedź na bardzo korzystną sytuację na tamtejszym rynku. Chodzi tu głównie o inwestycje w branży energetycznej, dla której realizujemy coraz więcej zamówień. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów, musimy zwiększyć zarówno powierzchnię produkcyjną, jak i biurową. Nowy zakład, to także możliwość poszerzenia oferty o urządzenia nowszej generacji oraz tych przeznaczonych na inne segmenty rynku - mówi Piotr Szewczyk, prezes APS Energia S.A.

Po trzech kwartałach 2019 roku przychody Grupy wyniosły 84,6 mln zł (+4,8% r/r), a zysk brutto ze sprzedaży 21,9 mln zł (+6,1% r/r).

źródło: APS Energia

Zobacz również