Panasonic wycofuje się z branży półprzewodników

Według raportu The Associated Press, japoński producent elektroniki Panasonic wycofuje się z branży półprzewodników - sprzedaje tajwańskiej firmie Nuvoton Technology swoją ostatnią jednostkę działającą w tym segmencie. Warunki umowy nie zostały ujawnione, a przejęcie oddziału zostanie zakończone w przyszłym roku.

Posłuchaj
00:00

W ostatnich latach producent sprzedał swoje fabryki półprzewodników zlokalizowane w Singapurze, Indonezji i Malezji. Panasonic twierdzi, że z powodu intensywnie rosnącej konkurencji i dużych inwestycji producentów skoncentrowanych na tym obszarze oraz reorganizacji przemysłu, musiał podjąć decyzję związaną ze sprzedażą swoich biznesów półprzewodnikowych. Część tego biznesu Panasonic przekazał japońskiej firmie Rohm, a transfer ma być sfinalizowany jeszcze w tym roku.

Źródło: electronicsb2b

Powiązane treści
Panasonic wstrzymuje produkcję ogniw dla Tesli
Rohm kupuje część półprzewodnikowego biznesu firmy Panasonic
Samsung i Panasonic zwiększają produkcję baterii, by wykorzystać rynek chiński
Rynek półprzewodników nie wyjdzie ze strefy spadków
Tesla i Panasonic szukają wzrostu wydajności przed nowymi inwestycjami w baterie
Europejska dystrybucja półprzewodników na plusie tylko w Europie Wschodniej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Czym jest vibe coding?
Produkcja elektroniki
Wojskowy sektor sprzętu do walki elektronicznej przyspiesza
Pomiary
3D HandySCAN EVO - rewolucja w skanowaniu 3D!
Produkcja elektroniki
Łotwa, Litwa i Estonia będą razem rozwijać półprzewodniki
Projektowanie i badania
Infineon otwiera w Austrii laboratorium aplikacji UWB
Produkcja elektroniki
NGK rozbuduje amerykański zakład wytwarzający komponenty sprzętu do produkcji półprzewodników
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
Wojskowy sektor sprzętu do walki elektronicznej przyspiesza
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprezentowała premierową linię produkcyjną REECO podczas targów Productronica 2025
Gospodarka
Łotwa, Litwa i Estonia będą razem rozwijać półprzewodniki

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów