Ibase Gaming nawiązuje współpracę z Muratą i Powin Energy

| Gospodarka Zasilanie

Tajwański producent komputerów przemysłowych ogłosił, że rozpocznie współpracę z amerykańską firmą Powin Energy i japońskim przedsiębiorstwem Murata Manufacturing w celu opracowania rozwiązań w zakresie magazynowania energii.

Ibase Gaming nawiązuje współpracę z Muratą i Powin Energy

Ben Liao, prezes Ibase Gaming wskazał, że przy obecnym promowaniu odnawialnych źródeł energii w 2020 roku globalna wartość produkcji stacjonarnych systemów magazynowania energii osiągnie nawet 35 mld dolarów. Firma Ibase razem z Powin Energy i Muratą opracują kompleksowe rozwiązania, które obejmą moduły bateryjne, ogniwa oraz stworzenie systemu do monitorowania stanu akumulatorów.

Piąty co do wielkości dostawca systemów magazynowania energii Powin Energy ujawnił, że zamówienia z terminem realizacji do 2024 roku osiągnęły zapotrzebowanie na 8,6 GW mocy, co stanowi równowartość 2,5 mld dolarów. Firma zawdzięcza taką ilość zamówień stale rosnącemu popytowi i spadającym kosztom produkcji, a także stosunkowi ceny do wydajności ogniw litowo-jonowych.

Murata prowadzi działalność na polu budowy systemów stałego magazynowania energii i akumulatorów dla pojazdów elektrycznych odkąd w 2016 roku przejęła od firmy Sony jednostkę zajmującą się produkcją ogniw. W 2019 r. bateryjny biznes stał się dla Muraty opłacalny.

źródło: DigiTimes

Zobacz również