CPI opracuje drukowane czujniki dla akumulatorów EV

| Gospodarka Projektowanie i badania

Firma CPI (Communications & Power Industries) opracuje drukowane czujniki do monitorowania stanu akumulatorów w pojazdach elektrycznych (EV). Nowe rozwiązanie pozwoli dostarczać w czasie rzeczywistym informację o każdym pojedynczym ogniwie pakietu.

CPI opracuje drukowane czujniki dla akumulatorów EV

Wydrukowane czujniki zostaną podłączone do systemu zarządzania baterią (BMS), który może reagować na zmieniający się stan ogniw i poprawiać wydajność operacyjną całego modułu. Zastosowanie nowego rozwiązania ma wydłużyć żywotność akumulatorów, skrócić czas ich ładowania i podwyższyć poziom bezpieczeństwa konsumenta w zakresie korzystania z pojazdu elektrycznego.

Projekt rozwojowy, który ma potrwać 12 miesięcy, rozpoczął się w czerwcu 2019 roku i ma na celu produkcję wytrzymałych, tanich czujników. Mają one zostać wdrożone w pakietach ogniw i być powszechnie stosowane w przemyśle, stając się ostatecznie warunkiem certyfikacji nowego samochodu elektrycznego. Prace rozwojowe są prowadzone w Narodowym Centrum Elektroniki Drukowanej firmy CPI w hrabstwie Durham, w Anglii. Nad projektem pracują również CDO2, Sussex University, University of Strathclyde i Peacock Technology.

W celu weryfikacji wykonalności tego przedsięwzięcia firma Aceleron wyprodukowała prototypowy pakiet ogniw, który zostanie zintegrowany z wydrukowanymi czujnikami, a Brill Power dostarczy potrzebny sprzęt i oprogramowanie BMS.

Communications & Power Industries wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny elektroniki i doświadczenie z zakresu nowatorskich technik drukowania. Firma opracowała proces produkcji drukowanych cewek indukcyjnych na podłożu o dużej powierzchni ze zintegrowanymi komponentami typu pick and place.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również