CPI opracuje drukowane czujniki dla akumulatorów EV

Firma CPI (Communications & Power Industries) opracuje drukowane czujniki do monitorowania stanu akumulatorów w pojazdach elektrycznych (EV). Nowe rozwiązanie pozwoli dostarczać w czasie rzeczywistym informację o każdym pojedynczym ogniwie pakietu.

Posłuchaj
00:00

Wydrukowane czujniki zostaną podłączone do systemu zarządzania baterią (BMS), który może reagować na zmieniający się stan ogniw i poprawiać wydajność operacyjną całego modułu. Zastosowanie nowego rozwiązania ma wydłużyć żywotność akumulatorów, skrócić czas ich ładowania i podwyższyć poziom bezpieczeństwa konsumenta w zakresie korzystania z pojazdu elektrycznego.

Projekt rozwojowy, który ma potrwać 12 miesięcy, rozpoczął się w czerwcu 2019 roku i ma na celu produkcję wytrzymałych, tanich czujników. Mają one zostać wdrożone w pakietach ogniw i być powszechnie stosowane w przemyśle, stając się ostatecznie warunkiem certyfikacji nowego samochodu elektrycznego. Prace rozwojowe są prowadzone w Narodowym Centrum Elektroniki Drukowanej firmy CPI w hrabstwie Durham, w Anglii. Nad projektem pracują również CDO2, Sussex University, University of Strathclyde i Peacock Technology.

W celu weryfikacji wykonalności tego przedsięwzięcia firma Aceleron wyprodukowała prototypowy pakiet ogniw, który zostanie zintegrowany z wydrukowanymi czujnikami, a Brill Power dostarczy potrzebny sprzęt i oprogramowanie BMS.

Communications & Power Industries wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny elektroniki i doświadczenie z zakresu nowatorskich technik drukowania. Firma opracowała proces produkcji drukowanych cewek indukcyjnych na podłożu o dużej powierzchni ze zintegrowanymi komponentami typu pick and place.

Źródło: Electronics Weekly

Powiązane treści
Unia Europejska przeznaczy 3,2 mld euro na badania i rozwój akumulatorów
Ceny akumulatorów li-ion spadną do 100 dolarów za kWh
Digi-Key zawarł umowę dystrybucyjną z Fingerprint Cards
Ibase Gaming nawiązuje współpracę z Muratą i Powin Energy
Opracowano niepalny, elastyczny akumulator litowo-jonowy
LG Chem będzie nowym dostawcą akumulatorów do Tesli
Innodisk nabył ponad 40% udziałów tajwańskiego Sysinno Technology
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Projektowanie i badania
Gospodarka
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Gospodarka
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Gospodarka
Cyborgi z czułkami – owady sterowane mikrochipem nową nadzieją dla ratownictwa

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów