Digi-Key zawarł umowę dystrybucyjną z Fingerprint Cards

| Gospodarka Aktualności

W związku z rosnącym zainteresowaniem zabezpieczaniem urządzeń metodami wieloetapowego uwierzytelnia, Digi-Key Electronics zawarł umowę dystrybucyjną ze szwedzkim Fingerprint Cards. Firma specjalizująca się w biometrii opracowuje czujniki wykorzystywane w urządzeniach do płatności i systemy dostępu oraz algorytmy zabezpieczające. W zeszłym roku Fingerprint Cards ogłosił, że dostarczył na rynek miliardy czujników i uruchomił platformę oprogramowania biometrycznego dla płatności oraz wprowadził czytniki linii papilarnych w formie wyświetlaczy dla smartfonów.

Digi-Key zawarł umowę dystrybucyjną z Fingerprint Cards

Zawarta umowa zapewni klientom dystrybutora w pełni funkcjonalne czytniki odcisków palców do urządzeń i systemów wymagających bezpiecznego i wygodnego uwierzytelnia.

- Znaczenie technik biometrycznego uwierzytelnianie wzrasta, ponieważ nadal są one wdrażane w nowych aplikacjach i urządzeniach. Digi-Key oferuje teraz klientom łatwą drogę do opracowania bezpiecznych urządzeń ze zintegrowaną technologią pojemnościowego czujnika linii papilarnych - powiedział David Stein, wiceprezes ds. globalnego zarządzania dostawcami w Digi-Key.

Oferowany moduł biometryczny FPC BM-Lite jest wyposażony w czytnik linii papilarnych, umożliwiający jego integrację z systemami kontroli dostępu, zamkami, sejfami, tokenami USB i terminalami płatniczymi. Sterowanie i komunikacja z modułem oparta jest na komendach przesyłanych za pośrednictwem portu szeregowego. Czujnik posiada powłokę, która chroni chip przed wyładowaniami elektrostatycznymi powyżej ± 15 kV, dodatkowo jest ona odporna na zarysowania i uderzenia. Moduł FPC BM-Lite charakteryzuje się wodoodporną konstrukcją, dzięki czemu nadaje się do zastosowań przemysłowych i na zewnątrz.

źródło: Electronics Weekly