Innodisk nabył ponad 40% udziałów tajwańskiego Sysinno Technology

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Innodisk - producent modułów pamięci przemysłowej - nabył 43% udziałów w Sysinno Technology, stając się największym udziałowcem tajwańskiej firmy specjalizującej się w rozwiązaniach technologicznych w zakresie czujników. Randy Chien, prezes Innodisk, zwraca uwagę, że firma Sysinno będzie odgrywać ważną rolę biznesową we wdrażaniu rozwiązań z zakresu AIoT (Artificial Intelligence of Things) i przede wszystkim na polu front-endowych rozwiązań w dziedzinie gromadzenia danych.

Innodisk nabył ponad 40% udziałów tajwańskiego Sysinno Technology

Firma Sysinno została założona w 2012 roku. Jej produkty z seriii Aeris są w stanie monitorować jakość powietrza zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Mogą one mierzyć temperaturę i wilgotność oraz wykrywać w powietrzu lotne związki organiczne i formaldehyd.

Tajwański Innodisk w trzecim kwartale 2019 roku odnotował przychody w wysokości 1,92 mld NT (63,09 mln dolarów), osiągając wzrost sekwencyjny na poziomie 13,4%. Marża brutto firmy wyniosła 31,8%, co w porównaniu z rokiem ubiegłym daje 7,9 pp więcej.

Po osiągnięciu w październiku drugiego najwyższego w historii poziomu przychodów, Innodisk odnotował miesięczny spadek o 18,4%, osiągając 598 mln NT przychodu. Firma oczekuje jednak, że sprzedaż w czwartym kwartale ponownie zacznie wzrastać dzięki coraz wyższym cenom pamięci DRAM i układów flash NAND, wynikającym ze zwiększonego popytu na aplikacje w centrach danych i urządzeniach 5G.

Innodisk nawiązał niedawno strategiczne partnerstwo z Microsoftem w celu opracowania rozwiązań z dziedziny AIoT dla sektora przemysłowego.

źródło: DigiTimes

Zobacz również