LG Chem będzie nowym dostawcą akumulatorów do Tesli

| Gospodarka Zasilanie

Amerykański producent pojazdów elektrycznych Tesla prowadzi zaawansowane rozmowy z firmą LG Chem w celu pozyskania akumulatorów do samochodów wytwarzanych w fabryce w Szanghaju. Pozwoli to Tesli na dywersyfikację dostawców tego kluczowego komponentu potrzebnego do produkcji, którego wyłącznym dostawcą jest obecnie japońska firma Panasonic.

LG Chem będzie nowym dostawcą akumulatorów do Tesli

Według źródeł, LG Chem w celu wprowadzenia nowego typu akumulatorów zwiększa swoje zdolności produkcyjne w Chinach i dokonuje zmian w niektórych fabrykach w Nanjing. Aktualnie przedsiębiorstwo wytwarza głównie płaskie baterie samochodowe typu kieszeniowego, ale jako jeden z większych producentów akumulatorów może łatwo zmodyfikować linie w celu wytwarzania ogniw cylindrycznych, które są wykorzystywane w pojazdach Tesli. Amerykańska spółka zamierza nadal wykorzystywać akumulatory dostarczane przez Panasonica. Japoński koncern poinformował o możliwości dostarczania baterii do chińskiej fabryki Tesli zarówno z Japonii, Stanów Zjednoczonych, jak i Chin.

Istnieje możliwość, że Tesla będzie pozyskiwać akumulatory od chińskiego CATL, który na razie nie posiada jeszcze dużego doświadczenia w produkcji tego typu ogniw. LG Chem zawarło kontrakty na dostawy materiałów z chińskimi firmami Huayou i Tianqi, ponieważ stara się rozszerzyć w Chinach swoją działalność i utworzyć bateryjne joint venture z firmą Geely.

źródło: Reuters

Zobacz również