Tesla chce pracowników z Polski

| Gospodarka Elektromechanika

W Gruenheide pod Berlinem powstaje europejska fabryka Tesli. W niemieckich serwisach informacyjnych i na stronie Tesli pojawiły się ogłoszenia o chęci zatrudnienia osób na stanowisko "koordynatora rekrutacji", od których wymaga się m.in. znajomości języka polskiego. Oznaczać to może jedno - po uruchomieniu zakładu firma liczy na pracowników z Polski.

Tesla chce pracowników z Polski

Gigafabryka Tesli zlokalizowana ma być około 60 kilometrów od polskiej granicy. Firma zainwestować ma w zakład ok. 4 mld euro. W nowej fabryce zatrudnienie znaleźć ma ostatecznie 7-10 tys. osób. Pierwsze samochody mają być wyprodukowane w 2021 r.

Według serwisów ogłoszeniowych na razie poszukiwani są pracownicy, którzy stanowić mają przyszłą kadrę kierowniczą. Tesla nie wspomina o poziomie oferowanych wynagrodzeń, ale w przemyśle metalowym i elektrycznym przeciętne wynagrodzenie w Niemczech wynosi ok. 56 tys. euro rocznie. Pracowników poszukują także takie koncerny, jak BMW czy VW, co oznacza konkurencję. Przy czym wielu pracowników BMW, Mercedesa czy VW narzeka na pensje i co pewien czas w fabrykach mają miejsce protesty. Niemieckie media sugerują, że w tej sytuacji Tesla może być zmuszona do oferowania wyższych niż rywale wynagrodzeń. Najprawdopodobniej pracownicy mogliby też spodziewać się dostępności do specjalistycznych szkoleń, programów emerytalnych, czy też ofert zakupu akcji firmy.

źródło: money.pl