Tesla otrzymała zgodę na rozpoczęcie produkcji w Chinach

| Gospodarka Elektromechanika

W czwartek chińskie ministerstwo przemysłu przyznało Tesli certyfikat wymagany do rozpoczęcia działalności produkcyjnej w tym kraju. Firma została dodana do rządowej listy zatwierdzonych producentów motoryzacyjnych, która została opublikowana przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych.

Tesla otrzymała zgodę na rozpoczęcie produkcji w Chinach

Yale Zhang, szef szanghajskiej firmy konsultingowej Automotive Foresight powiedział, że udzielono Tesli pełnej zgody na rozpoczęcie produkcji w dowolnym momencie. Amerykański producent buduje fabrykę o wartości 2 mld dolarów w Szanghaju, która będzie pierwszym zagranicznym zakładem firmy. Tesla planuje jeszcze w tym miesiącu rozpocząć produkcję.

W celu zwiększenia sprzedaży na największym rynku samochodowym na świecie i uniknięcia wysokich opłat importowych nałożonych przez USA, firma do końca tego roku zamierza wyprodukować co najmniej 1000 modeli 3s w nowej fabryce. Władze Szanghaju zaoferowały producentowi pomoc w celu przyspieszenia budowy zakładu, a Chiny zwolniły pojazdy Tesli z 10% podatku od zakupu samochodu.

źródło: Reuters

Zobacz również