Tesla rozpoczęła w Chinach przyjmowanie zamówień na Model 3

| Gospodarka Aktualności

Firma Tesla rozpoczęła w Chinach przyjmowanie zamówień na swój elektryczny sedan - Model 3. Według informacji na chińskiej stronie internetowej producenta, rezerwacja wymaga wpłacenia 8 tys. juanów, czyli nieco ponad 1150 dolarów. Elon Musk zapowiedział, że realizacja chińskich zamówień rozpocznie się najprawdopodobniej w kwietniu przyszłego roku. Innych komentarzy w sprawie sprzedaży Modelu 3 na terenie Chin Tesla nie udziela.

Tesla rozpoczęła w Chinach przyjmowanie zamówień na Model 3

W lipcu Tesla podpisała z władzami Szanghaju umowę dotyczącą zbudowania pierwszej fabryki poza Stanami Zjednoczonymi. Inwestycja kosztować ma około 2 miliardy dolarów i ma podwoić wielkość globalnej produkcji amerykańskiego giganta. Według deklaracji firmy, Shanghai Gigafactory ma łącznie w ciągu roku produkować 250 tys. Tesli Model 3 i Model Y. W początkowej fazie produkcji Tesla ma w Szanghaju wytwarzać około 3 tys. pojazdów Model 3 tygodniowo, ograniczając w ten sposób obciążenia podatkowe.

Chiny są największym rynkiem pojazdów elektrycznych, a większość analityków przewiduje, że ich sprzedaż w Państwie Środka jeszcze gwałtownie przyspieszy, z uwagi na regulacje rządowe, których celem jest stuprocentowa elektryfikacja chińskiej motoryzacji do 2030 roku.

źródło: Reuters