Tesla chce w listopadzie 2019 roku rozpocząć produkcję modelu Y

| Gospodarka Artykuły

Tesla określiła listopad przyszłego roku jako początek produkcji nowego samochodu należącego do kategorii SUV - Modelu Y. Pojazd ma początkowo powstawać w fabryce we Fremont, a dwa lata później ma ruszyć jego produkcja także w Chinach. Jak informuje Reuters, Tesla przyjmuje wstępne oferty na kontrakty dla dostawców komponentów do Modelu Y. Model Y ma być zbudowany na tej samej platformie, co Model 3.

Tesla chce w listopadzie 2019 roku rozpocząć produkcję modelu Y

Inwestycje kapitałowe związane z SUV-em mają się rozpocząć pod koniec bieżącego roku. Firma przekazała dostawcom szczegółowe informacje na temat programu uruchomienia produkcji, nie dostarczyła jednak ram czasowych. Jednocześnie Tesla nie komentuje pojawiających się doniesień.

Model Y to jeden z kilku projektów przygotowywanych przez Teslę, która w ostatnich miesiącach wprowadziła także Teslę Semi oraz nowy Roadster. Firma inwestuje w budowę swojej fabryki baterii Gigafactory w Nevadzie, gdzie problemy z montażem modułów akumulatorowych przyczyniły się do opóźnień w produkcji Modelu 3. Tesla spodziewa się także zbudować w najbliższej przyszłości fabrykę w Chinach.

źródło: Reuters