wersja mobilna
Online: 616 Piątek, 2018.03.23

Biznes

Rekordowo złe wyniki Tesli

piątek, 03 listopada 2017 07:52

Tesla opublikowała właśnie raport dotyczący wyników finansowych firmy za trzeci kwartał bieżącego roku - strata netto w tym okresie wyniosła 671 mln dolarów. Od początku roku Tesla traci już niemal 1,5 mld dolarów, czyli prawie trzy razy więcej niż w ciągu dziewięciu pierwszych miesięcy roku 2016. W ramach działań zmierzających do poprawy sytuacji Tesla o około 10% ograniczy produkcję Modelu S i Modelu X w celu przetransferowania zasobów na produkcję Modelu 3.

Elon Musk po raz kolejny zadeklarował, że do końca bieżącego roku firma wyprodukuje tysiące pojazdów, czyli tegoroczna produkcja serii S i X sięgnie wcześniej zapowiadanych 100 tys., a do marca 2018 roku Model 3 będzie wytwarzany w ilości 5 tys. pojazdów tygodniowo.

Samochód Tesla Model 3 dostępny jest za połowę ceny poprzednich modeli firmy i klienci zamówili już 500 tys. tych elektrycznych aut.

Wcześniejsze, optymistyczne zapowiedzi firmy przyczyniły się do wzrostu notowań Tesli w ciągu roku o 53%, jednak od połowy września kurs Tesli spada. Już na początku października analityk firmy Goldman-Sachs David Tamberrino stwierdził, że w przyszłym roku kurs Tesli spadnie nawet o 40%. Po ogłoszeniu rekordowej straty kwartalnej kurs Tesli spadł do najniższego poziomu od połowy lipca.

źródło: WNP

 


World News 24h

piątek, 23 marca 2018 11:59

Japan’s Toshiba Corp faces a Friday deadline to win Chinese antitrust approval to sell its prized $18 billion memory-chip business by end-March, raising the possibility the deadline may be missed and that it will seek alternatives such as an IPO. The conglomerate agreed last year to sell the world’s second-biggest producer of NAND flash memory chips to a consortium led by U.S. private equity firm Bain Capital to plug a huge financial hole left by the bankruptcy of its U.S. nuclear unit.

więcej na: www.reuters.com