Tesla sprzedaje się w Europie lepiej niż luksusowe sedany z Niemiec

| Gospodarka Artykuły

Według danych serwisu Automotive News Europe elektryczny Model S Tesli w 2017 roku sprzedawał się w Europie lepiej niż zaliczane do segmentu premium sedany Audi, BMW i Mercedesa. Wielu klientów znalazł też Model X. Model S pokonywał już wcześniej niemieckich konkurentów między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Tesla sprzedaje się w Europie lepiej niż luksusowe sedany z Niemiec

Po pierwszych trzech miesiącach ubiegłego roku elektryczna Tesla miała w USA lepsze wyniki sprzedaży niż łącznie liczone samochody Mercedes klasy S, Porsche Panamera oraz BMW 6 i 7. W ciągu całego 2017 roku na amerykańskim rynku sprzedano 27,8 tys. Modeli S , co oznacza wzrost o 9%.

Z analiz firmy JATO wynika, że w 2017 roku sprzedaż Modelu S w Europie wzrosła o 30% do ponad 16,1 tys. pojazdów, natomiast sprzedaż Mercedesa S wzrosła o 3% do 13,3 tys. pojazdów, a BMW 7 - spadła o 13% do 11,7 tys.

W Europie Tesla konkuruje również w innych sektorach, między innymi w zakresie dużych SUV-ów premium. W minionym roku sprzedano 12 tys. Modeli X Tesli, co stanowi ilość porównywalną do sprzedaży Porsche Cayenne. BMW X6 znalazł w tym czasie około 10 tys. nabywców.

Ze względu na zbyt wysoką cenę od grudnia ubiegłego Model S nie jest już w Niemczech obejmowany dopłatami. Podobną decyzję rozważała Norwegia, ostatecznie jednak się z niej wycofując.

źródło: WNP

Zobacz również