Daimler rzuca wyzwanie Tesli - przedstawia elektryczną ciężarówkę E-Fuso

| Gospodarka Artykuły

Nasila się rywalizacja między Daimlerem a Teslą. Producent z Niemiec przedstawił właśnie prototyp ciężkiego samochodu ciężarowego o napędzie elektrycznym - E-Fuso Vision One. Ciężarówka może przewieźć 11 ton ładunku na odległość 350 kilometrów (220 mil), na jednym ładowaniu akumulatorów. Według Daimlera, pojazd przeznaczony jest do krótszych, miejskich przewozów i może w ciągu czterech lat zostać wprowadzony do sprzedaży w Europie, Japonii oraz USA. Odpowiedź Tesli na prototyp Daimlera ma nastąpić w ciągu kilku tygodni.

Daimler rzuca wyzwanie Tesli - przedstawia elektryczną ciężarówkę E-Fuso

Jak wyjaśnia producent, ładowność E-Fuso będzie o 2 tony mniejsza od porównywalnego modelu napędzanego silnikiem spalinowym, by dostosować się do wagi 300-kilowatowych akumulatorów.

Ciężarówka jest częścią planów marki Fuso firmy Daimler, mających na celu oferowanie elektrycznych i hybrydowych opcji w całym zakresie samochodów ciężarowych i autobusów. Jej prezentacja była dla Tesli dużym zaskoczeniem. Amerykańska firma miała zamiar pokazać elektryczną ciężarówkę koncepcyjną 16 listopada.

źródło: Bloomberg