Chiński BYD światowym liderem sprzedaży elektrycznych pojazdów użytkowych

| Gospodarka Aktualności

Chińskie przedsiębiorstwo BYD dostarczy do końca bieżącego roku 100 w pełni elektrycznych autobusów K9FE do Santiago, stolicy Chile. Pierwsze elektryczne autobusy chińskiego koncernu trafiły tam w 2017 r. Na jednym ładowaniu przejeżdżają ponad 250 km. Najnowsza umowa jest w historii obu Ameryk największym kontraktem na dostawę elektrycznych autobusów.

Chiński BYD światowym liderem sprzedaży elektrycznych pojazdów użytkowych

BYD realizuje dostawy we współpracy z partnerem strategicznym - koncernem energetycznym ENEL. Sprzedając w 2017 r. około 130 tys. pojazdów elektrycznych BYD wyrósł na globalnego lidera w tym zakresie.

BYD ma również zamówienie z Brazylii na 200 elektrycznych śmieciarek T8A o ładowności 21 ton i zasięgu 100 km dostępnym po trzech godzinach ładowania. Zamówienie to realizowane będzie do 2023 r. W Brazylii BYD obecny jest od 2010 r. i ma tam dwie fabryki, w których produkuje autobusy oraz moduły fotowoltaiczne.

Chińczycy działają prężnie również na terenie USA. W pierwszej połowie przyszłego roku do Seattle firma z Shenzhen dostarczy śmieciarki nowej generacji - model 8R. Z kolei Los Angeles zamówiło zeroemisyjne autobusy. Ekspansja chińskiej firmy w Stanach Zjednoczonych jest łatwiejsza dzięki fabryce działającej w kalifornijskim Lancaster.

źródło: ORPA