Audi zamierza do 2025 roku sprzedać 800 tysięcy samochodów elektrycznych i hybrydowych

| Gospodarka Artykuły

Niemiecka marka Audi, produkująca samochody klasy premium, zapowiedziała, że ​​w roku 2025 zamierza osiągnąć liczbę około 800 tys. sprzedanych pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym. Audi stara się w ten sposób dogonić Teslę oraz poprawić wizerunek nadszarpnięty przez skandal dotyczący powiązań z działaniami mającymi na celu fałszowanie testów emisyjnych silników spalinowych.

Audi zamierza do 2025 roku sprzedać 800 tysięcy samochodów elektrycznych i hybrydowych

Do 2025 roku Audi zaprezentuje ponad 20 modeli pojazdów z napędem elektrycznym dzięki możliwości zastosowania modułowej platformy Volkswagena MEB oraz podstawom pojazdów opracowanym wspólnie z Porsche.

Producent z Ingolstadt nie podaje szczegółowych informacji na temat liczby samochodów w pełni elektrycznych i samochodów hybrydowych sprzedawanych do roku 2025. W ubiegłym roku firma Audi sprzedała około 16 tys. pojazdów wyposażonych w silniki elektryczne, jednak w ofercie nadal brakuje modelu w pełni elektrycznego.

Niemiecka marka, która w 2017 roku dostarczyła 1,88 miliona samochodów na całym świecie, oferuje obecnie trzy hybrydowe pojazdy typu plug-in. W sierpniu br. Audi zaprezentuje SUV-a e-tron, który będzie pierwszym seryjnie wytwarzanym modelem całkowicie elektrycznym.

źródło: Reuters