Firma Audi uruchomiła na Węgrzech produkcję elektrycznych silników

| Gospodarka Aktualności

W węgierskim mieście Győr spółka Audi Hungaria uruchomiła nową linię produkcyjną, na której produkowane będą silniki przeznaczone dla całkowicie elektrycznego modelu Audi e-tron. Firma nie ujawnia wartości inwestycji. Z dostępnych informacji wynika, że koszt uruchomienia produkcji silników elektrycznych na nowej linii zawiera się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów euro.

Firma Audi uruchomiła na Węgrzech produkcję elektrycznych silników

Silniki dla elektrycznego Audi wytwarzane są w hali o powierzchni 8500 m². Przy ich produkcji pracuje obecnie około 100 osób, a liczba pracowników ma docelowo wzrosnąć do 130. Fabryka w Győr może obecnie wytwarzać około 400 silników dziennie, przy pracy na jedną zmianę. Sam model e-tron ma być produkowany w fabryce w Brukseli.

Produkcja w węgierskiej fabryce silników prowadzona jest według założeń metody modularnej, na wyspach produkcyjnych, co pozwala na zróżnicowanie ścieżek transportu podzespołów i na większą dowolność realizowania procesów produkcyjnych. Części dostarczane są na stanowiska produkcyjne przez wózki bezzałogowe.

źródło: ORPA

Zobacz również