LG Magna e-Powertrain zwiększa zasięg dzięki nowemu zakładowi na Węgrzech

| Gospodarka Aktualności

LG Magna e-Powertrain - utworzona w 2021 r. spółka joint venture pomiędzy LG Electronics i Magna - ogłosiła na targach IAA Mobility 2023, że poszerza swój zasięg dzięki nowemu, czwartemu zakładowi produkcyjnemu, który powstanie w Miszkolcu na Węgrzech. Obiekt będzie zlokalizowany w strefie przemysłowej, która charakteryzuje się dobrze rozwiniętą infrastrukturą i jest zlokalizowana w pobliżu klientów OEM-owych i innych obiektów firmy Magna w regionie. Spółka otrzymała silne wsparcie ze strony rządu węgierskiego i władz lokalnych.

LG Magna e-Powertrain zwiększa zasięg dzięki nowemu zakładowi na Węgrzech

Nowy zakład, którego ukończenie zaplanowano na 2025 r., będzie produkował silniki elektryczne. W przyszłości ma również oferować pakiet rozwiązań dla rosnącego rynku pojazdów elektrycznych, np. zelektryfikowane układy napędowe, w tym falowniki i pokładowe ładowarki.

Obiekt o powierzchni 284 000 stóp kwadratowych będzie pierwszym zakładem produkcyjnym LG Magna e-Powertrain w Europie. Firma spodziewa się, że wraz z uruchomieniem produkcji w 2026 r. utworzy około 200 nowych miejsc pracy.

- Ten nowy obiekt ma na celu wzmocnienie rozwoju LG Magna e-Powertrain na rynku europejskim. Oprócz obiektów w Meksyku, Chinach i Korei Południowej, zakład na Węgrzech będzie miał kluczowe znaczenie, ponieważ firma wzmacnia swoją pozycję partnera w zakresie rozwiązań mobilnych na szybko rozwijającym się światowym rynku pojazdów elektrycznych - powiedział Cheong Won-suk, CEO LG Magna e-Powertrain.

LG Magna e-Powertrain łączy wiedzę i doskonałość operacyjną firmy Magna w zakresie elektrycznych układów napędowych z możliwościami LG Electronics w obszarze opracowywania komponentów do silników elektrycznych, falowników i ładowarek pokładowych. W miarę jak branża zmierza w stronę elektryfikacji pojazdów, LG Magna e-Powertrain oferuje producentom samochodów skalowalne portfolio, obejmujące kompletne rozwiązania w zakresie komponentów, które umożliwiają elektryfikację i rozszerzanie funkcjonalności.

źródło: LG Magna e-Powertrain