Rolls-Royce też będzie elektryczny

| Gospodarka Artykuły

Financial Times poinformował, że dyrektor generalny Rolls-Royce'a Torsten Müller-Ötvös zapowiedział transformację firmy w kierunku produkcji pojazdów elektrycznych. Do roku 2040 brytyjski producent należący do BMW zrezygnuje z konwencjonalnych silników 12-cylindrowych i będzie oferował wyłącznie samochody z napędem elektrycznym.

Rolls-Royce też będzie elektryczny

Rolls-Royce zamierza wprowadzić na rynek swój pierwszy, całkowicie elektryczny model w ciągu kolejnej dekady. Zdaniem dyrektora Müllera-Ötvösa napędy elektrycznie doskonale pasują do profilu marki, ponieważ zapewniają cichą pracę i wysoką wydajność. Ponadto nabywcy Rolls-Royce'ów zwykle pokonują nimi umiarkowane odległości.

Rolls-Royce zamierza wprowadzić na rynek pierwszy w pełni elektryczny model w ciągu kolejnej dekady. Firma nie planuje wprowadzenia do oferty samochodów hybrydowych. Chce jednocześnie produkować modele z silnikami 12-cylindrowymi tak długo, jak będzie to możliwe, np. z uwagi na ewentualne przepisy, które mogą zabronić stosowania tego typu jednostek napędowych.

źródło: ORPA