Grupa PSA uruchomiła, zajmujące się elektryfikacją, Centrum Eksperckie Jednostek Napędowych

| Gospodarka Projektowanie i badania

Koncern PSA chce być na bieżąco z trendami i rynkowymi wyzwaniami dotyczącymi elektryfikacji samochodów. W Carrières-sous-Poissy, w regionie Île-de-France, działalność rozpoczęło Centrum Eksperckie Jednostek Napędowych mające rozwijać zelektryfikowane, benzynowe i wysokoprężne układy napędowe w celu stałej redukcji emisji CO2. Ośrodek współpracować będzie z centralą spółki joint-venture Nidec-PSA emotors, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą elektrycznych silników trakcyjnych.

Grupa PSA uruchomiła, zajmujące się elektryfikacją, Centrum Eksperckie Jednostek Napędowych

Nowy obiekt ma powierzchnię 15 hektarów, na której działać ma m.in. 80 stanowisk badawczych do oceny osiągów samochodów, układów napędowych i silników. Centrum zatrudniać będzie 1300 pracowników.

- Centrum Eksperckie Jednostek Napędowych wspiera ofensywę Groupe PSA na rzecz elektryfikacji. Nasze zespoły badawczo-rozwojowe są całkowicie zaangażowane w proces transformacji energetycznej. Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i oferować coraz bardziej efektywne technologie w zakresie obniżania emisji spalin i zużycia paliwa - powiedział Gilles Le Borgne, dyrektor ds. jakości i inżynierii Groupe PSA.

źródło: Peugeot

Zobacz również