wersja mobilna
Online: 613 Piątek, 2018.03.23

Biznes

W Warszawie rusza dzisiaj elektryczny car sharing

środa, 21 lutego 2018 11:11

Od 21 lutego do 31 marca na terenie Warszawy trwać będą testy usługi wypożyczania w pełni elektrycznych samochodów. W ramach tej pilotażowej fazy innogy e-Car Sharingu dla mieszkańców dostępne będą dwa samochody BMW i3, Renault ZOE, Nissan LEAF oraz Hyundai IONIQ Electric. Kolejne dwa pojazdy użytkować będzie partner biznesowy usługodawcy, a ósmym autem jeździć będą pracownicy firmy Innogy.

Ze stacji Innogy w Warszawie pobrano w 2017 r. 32 MWh energii elektrycznej, co oznacza wzrost o 55% w porównaniu z rokiem 2016.

By ułatwić skorzystanie z usługi innogy e-Car Sharing powstała aplikacja na smartfony, pozwalająca na rejestrację, odnajdywanie i wynajmowanie samochodów. Każdego dnia rano samochody podstawiane będą pod stacje ładowania Innogy na Placu Bankowym pod Ratuszem, na Placu Teatralnym przy Teatrze Wielkim, na ul. Emilii Plater przed Salą Kongresową, na Wybrzeżu Kościuszkowskim 41 pod siedzibą innogy Polska oraz na ul. Pileckiego przy Arenie Ursynów.

Koszt wypożyczenia to 0,60 zł za minutę i 0,80 zł za kilometr w przypadku Nissana i Renaulta oraz 1 zł za minutę i 1 zł za kilometr w przypadku Hyundaia i BMW. Istnieje też możliwość dobowego opłacenia wypożyczenia samochodu - 140 zł za Nissana i Renaulta oraz 200 zł za Hyundaia i BMW. Koszt wynajmu można obniżyć o 50%, wypełniając, po skorzystaniu z usługi, przygotowaną ankietę.

źródło: Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

 


World News 24h

piątek, 23 marca 2018 14:04

The latest leak in the desktop processor wars finally reveals Intel's plans to launch an eight-core mainstream CPU, later in 2018. To many PC enthusiasts, this is nothing more than confirmation of a long-held belief that Intel is planning to beat AMD fair and square across the board in the mainstream, by yet again upping its core count - last year from four to six cores, and now adding two more, given the as yet unknown CPU a total of eight cores and 16 threads to play with.

więcej na: www.forbes.com