W Warszawie rusza dzisiaj elektryczny car sharing

| Gospodarka Artykuły

Od 21 lutego do 31 marca na terenie Warszawy trwać będą testy usługi wypożyczania w pełni elektrycznych samochodów. W ramach tej pilotażowej fazy innogy e-Car Sharingu dla mieszkańców dostępne będą dwa samochody BMW i3, Renault ZOE, Nissan LEAF oraz Hyundai IONIQ Electric. Kolejne dwa pojazdy użytkować będzie partner biznesowy usługodawcy, a ósmym autem jeździć będą pracownicy firmy Innogy.

W Warszawie rusza dzisiaj elektryczny car sharing

Ze stacji Innogy w Warszawie pobrano w 2017 r. 32 MWh energii elektrycznej, co oznacza wzrost o 55% w porównaniu z rokiem 2016.

By ułatwić skorzystanie z usługi innogy e-Car Sharing powstała aplikacja na smartfony, pozwalająca na rejestrację, odnajdywanie i wynajmowanie samochodów. Każdego dnia rano samochody podstawiane będą pod stacje ładowania Innogy na Placu Bankowym pod Ratuszem, na Placu Teatralnym przy Teatrze Wielkim, na ul. Emilii Plater przed Salą Kongresową, na Wybrzeżu Kościuszkowskim 41 pod siedzibą innogy Polska oraz na ul. Pileckiego przy Arenie Ursynów.

Koszt wypożyczenia to 0,60 zł za minutę i 0,80 zł za kilometr w przypadku Nissana i Renaulta oraz 1 zł za minutę i 1 zł za kilometr w przypadku Hyundaia i BMW. Istnieje też możliwość dobowego opłacenia wypożyczenia samochodu - 140 zł za Nissana i Renaulta oraz 200 zł za Hyundaia i BMW. Koszt wynajmu można obniżyć o 50%, wypełniając, po skorzystaniu z usługi, przygotowaną ankietę.

źródło: Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

Zobacz również