LG Electronics uruchomi w USA fabrykę komponentów do samochodów elektrycznych

| Gospodarka Artykuły

Firma LG Electronics ogłosiła plany budowy w Stanach Zjednoczonych fabryki zaawansowanych elementów do pojazdów elektrycznych. Fabryka powstać ma na przedmieściach Detroit w Hazel Park, w stanie Michigan. Produkcja ma ruszyć już w 2018 r. Dzięki powstaniu nowej fabryki zatrudnienie znajdzie blisko 300 osób. Inwestycja LG warta około 25 mln dolarów zostanie w ciągu najbliższych czterech lat wsparta kwotą 2,9 mln dolarów w ramach programu rozwoju przedsiębiorczości w Michigan.

LG Electronics uruchomi w USA fabrykę komponentów do samochodów elektrycznych

Komponenty samochodowe są obecnie najszybciej rozwijającym się sektorem produktowym LG Electronics. Przychody koreańskiego giganta technologicznego z tytułu sprzedaży części samochodowych, w skali globalnej, w pierwszej połowie 2017 r. wyniosły ponad 1,5 mld dolarów, co oznacza wzrost o 43% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Było to możliwe dzięki współpracy z firmą General Motors przy modelu Chevrolet Bolt EV. Firma LG Electronics została uhonorowana przez GM jako globalny dostawca roku i otrzymała też nagrodę 2017 GM Innovation Award.

Zaangażowanie inwestycyjne LG w Michigan zbiega się z dwoma innymi ważnymi projektami Koreańczyków w Stanach Zjednoczonych. Firma rozpocznie wkrótce budowę najnowocześniejszej na świecie fabryki pralek w Clarksville w stanie Tennessee. Fabryka kosztująca 250 mln dolarów przyczyni się do utworzenia do 2019 roku 600 nowych miejsc pracy. Ponadto trwają prace nad nowym budynkiem LG North American Headquarters w Englewood Cliffs w stanie New Jersey. Przewiduje się, że inwestycja warta 300 mln dolarów spowoduje zwiększenie zatrudnienia z 500 obecnie do ponad 1000 pracowników w 2019 roku.

źródło: PR Newswire