Alpha Networks przejmie 60% udziałów w Hitronie

Alpha Networks ujawniła plany przejęcia 200 mln akcji spółki Hitron Technologies, co stanowi prawie 60,8% jej udziałów. Przedstawiona oferta ma uczynić spółkę największym akcjonariuszem tej firmy. Zgodnie z planami Alpha zabezpieczy 100 mln akcji Hitrona za łączną kwotę 4,811 mld NT (159,49 mln dolarów) lub 16,11 dolara za akcję.

Posłuchaj
00:00

Kolejne 100 mln akcji Hitrona zostanie kupione na otwartym rynku. Cena wywoławcza została ustalona na 32 dolary za akcje. Zakupy rozpoczną się 17 grudnia roku bieżącego i potrwają do 6 stycznia 2020 roku. Przedstawiona oferta stanowi nadwyżkę na poziomie 41,28% w stosunku do ceny zamknięcia wynoszącej 22,65 dolara na tajwańskiej giełdzie (TWSE) z dnia 13 grudnia.

Przez pierwsze 11 miesięcy 2019 roku Alpha Networks odnotowała przychody w wysokości 14,07 mld NT, które były na poziomie porównywalnym z rokiem poprzednim. Hitron odnotował roczny wzrost przychodów o 7,7%, osiągając 9,436 mld NT.

Źródło: DigiTimes

Powiązane treści
Hitron przyspiesza budowę nowego zakładu w Wietnamie
Open Text przejmuje Carbonite za prawie 800 mln dolarów
Analog Devices przejmuje Test Motors
Goodix przejmuje od NXP biznes audio
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów