Analog Devices przejmuje Test Motors

| Gospodarka Aktualności

Specjalizująca się w technologiach analogowych firma Analog Devices (ADI) kupuje hiszpańską spółkę Test Motors, która dostarcza rozwiązania z dziedziny predykcyjnej konserwacji silników elektrycznych i generatorów. Przejęcie poszerzyć ma ofertę ADI w obszarze układów monitorujących o rozwiązania umożliwiające identyfikację usterek sprzętu przed wystąpieniem przestojów i poważnych awarii. Zespół Test Motors dołączy do ADI Automation and Energy Group i będzie działał jako kluczowa grupa technologiczna. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Analog Devices przejmuje Test Motors

Test Motors, z siedzibą w Barcelonie, oferuje produkty i usługi z zakresu wczesnego wykrywania możliwości wystąpienia awarii silników elektrycznych oraz doradza w kwestii ich konserwacji i naprawy. Rozwiązania firmy obejmują m.in. niedrogie inteligentne czujniki IoT, mocowane do niskonapięciowych silników w celu kontrolowania ich zachowania. Urządzenia firmy ADI wykorzystują sensory MEMS, technologie kondycjonowania sygnałów i konwersji danych oraz systemy przetwarzania i komunikacji, co zapewnia możliwość tworzenia przewodowych i bezprzewodowych systemów monitorujących.

Podstawą, na której opiera się zakup Test Motors, jest ubiegłoroczne przejęcie przez ADI firmy OtoSense, która stworzyła oprogramowanie służące do przetwarzania danych pochodzących z czujników, wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI). Analog Devices planuje połączyć platformę AI OtoSense z funkcjami monitorowania Test Motors, by otrzymywać komplet informacji dotyczących stanu maszyny, rejestrując szerszy zakres potencjalnych błędów.

źródło: Drives&Controls, ADI