Analog Devices łączy się z Maxim Integrated w transakcji wartej 21 mld dolarów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firmy Analog Devices (ADI) i Maxim Integrated Products ogłosiły zawarcie ostatecznej umowy, na mocy której ADI przejmie Maxima w ramach transakcji obejmującej wszystkie akcje, w następstwie czego wartość połączonego przedsiębiorstwa wyniesie ponad 68 mld dolarów. Transakcja, która została jednogłośnie zatwierdzona przez zarządy obu firm, wzmocni ADI jako lidera w dziedzinie półprzewodników analogowych na wielu atrakcyjnych rynkach końcowych.

Analog Devices łączy się z Maxim Integrated w transakcji wartej 21 mld dolarów

Zgodnie z warunkami umowy akcjonariusze firmy Maxim otrzymają 0,63 akcji zwykłej ADI za każdą akcję zwykłą Maxima, którą posiadają na koniec transakcji. Po zamknięciu obecni akcjonariusze ADI będą właścicielami około 69% połączonej spółki, podczas gdy akcjonariusze Maxima będą właścicielami około 31%. Transakcja ma kwalifikować się jako reorganizacja wolna od podatku na cele federalne.

Po zamknięciu transakcji dwaj dyrektorzy Maxima dołączą do zarządu ADI, w tym prezes i CEO Maxima - Tunç Doluca.

Połączenie wzmacnia pozycję ADI w dziedzinie półprzewodników analogowych, przy oczekiwanych przychodach 8,2 mld USD i wolnych przepływach pieniężnych w wysokości 2,7 mld USD. Siła Maxima na rynku motoryzacyjnym i centrów danych w połączeniu z siłą ADI na szerokim rynku przemysłowym, komunikacyjnym i cyfrowej opieki zdrowotnej dają ogromne możliwości, wysoce komplementarne i dostosowane do kluczowych trendów wzrostowych. Jeśli chodzi o zarządzanie energią, oferta produktów firmy Maxim, zorientowana na aplikacje, stanowi uzupełnienie rozległego katalogu produktów ADI.

Połączenie najlepszych w swojej klasie technologii zwiększy dogłębną wiedzę ADI oraz możliwości inżynieryjne w zakresie od prądu stałego do rozwiązań 100 gigahercowych, od nanowatów do kilowatów, czy też od pojedynczych czujników do chmury. Ponad 50 tys. produktów umożliwi połączonej firmie oferowanie bardziej kompletnych rozwiązań, obsługę ponad 125 tys. klientów i zdobycie większego udziału w rynku wycenianym na 60 mld dolarów.

Oczekuje się, że transakcja przyniesie przyrost skorygowanego EPS w ciągu 18 miesięcy po zamknięciu, z 275 milionami dolarów synergii kosztowych do końca drugiego roku, wynikających przede wszystkim z niższych kosztów operacyjnych i kosztów sprzedaży towarów. Oczekuje się, że dodatkowe synergie kosztowe wynikające z optymalizacji produkcji zostaną zrealizowane do końca trzeciego roku po zamknięciu.

Transakcja ma zostać sfinalizowana latem 2021 r., z zastrzeżeniem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia, w tym otrzymania amerykańskich i niektórych nieamerykańskich aprobat regulacyjnych, a także po zatwierdzeniu przez akcjonariuszy obu spółek.

źródło: Analog Devices, CNN

Zobacz również