Hitron przyspiesza budowę nowego zakładu w Wietnamie

| Gospodarka Komunikacja

Producent urządzeń sieciowych Hitron Technologies przyspieszy od połowy kwietnia budowę nowego zakładu w Wietnamie, chcąc zakończyć testy i w drugim lub trzecim kwartale 2020 r. rozpocząć produkcję. Intensyfikacja prac nad zwiększaniem mocy produkcyjnych ma na celu zrekompensowanie znacznego spowolnienia produkcji w chińskich fabrykach Hitrona w pierwszym kwartale, po wybuchu epidemii koronawirusa, która zakłóciła łańcuch dostaw i zatrzymała znaczną część produkcji.

Hitron przyspiesza budowę nowego zakładu w Wietnamie

W okresie styczeń-luty 2020 sprzedaż firmy spadła o 57,71% rok do roku, do 801 milionów NT (26,38 milionów USD), pokazując wpływ zmniejszonej produkcji. Działanie zakładów w Chinach zostało w większości przywrócone, a zdolności produkcyjne osiągnęły już ponad 80%. Regularne dostawy mają powrócić z początkiem drugiego kwartału.

Zysk netto Hitrona za rok 2019 wyniósł 220 mln NT lub 0,98 NT na akcję, przy przychodach w wysokości 10,326 mld NT. Z tego tytułu firma planuje wypłacić dywidendy pieniężne w wysokości 0,80 NT na akcję.

źródło: DigiTimes