STMicroelectronics dołącza do rady dyrektorów Zigbee Alliance

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Zigbee Alliance, organizacja setek firm tworzących, utrzymujących i dostarczających otwarte, globalne standardy dla Internetu Rzeczy (IoT), ogłosiła, że STMicroelectronics, obsługujący klientów w całym spektrum aplikacji elektronicznych, dołączył do rady dyrektorów. Wraz z innymi firmami będącymi członkami Zigbee Alliance, ST ma odgrywać istotną rolę w przyjęciu i ewolucji Zigbee, dążąc do uproszczenia działań rozwojowych dla producentów i zwiększenia kompatybilności urządzeń dla konsumentów.

STMicroelectronics dołącza do rady dyrektorów Zigbee Alliance

Członkostwo ST na poziomie zarządu Zigbee Alliance ma na celu zwiększenie dostępności technologii i przyspieszenie rozwoju nowych produktów dzięki lepszej interoperacyjności i kompatybilności między różnymi technologiami. Zarząd Zigbee Alliance składa się z kadry kierowniczej takich firm, jak Amazon, Apple, Comcast, Google, IKEA, The Kroger Co., LEEDARSON, Legrand, Lutron Electronics, MMB Networks, NXP Semiconductors, Resideo, Schneider Electric, Signify (wcześniej Philips Lighting) , Silicon Labs, SmartThings, Somfy, STMicroelectronics, Texas Instruments oraz Wulian.

- Zarówno na rynku konsumenckim, jak i przemysłowym, zapotrzebowanie na niezawodną łączność IoT szybko rośnie, a trend w kierunku technologii bezprzewodowych jest coraz silniejszy - czy to w rozwiązaniach dla inteligentnych domów, czy narzędziach produkcyjnych do śledzenia zasobów bądź kontrolowania budynków - powiedział Hakim Jaafar, dyrektor marketingu w zakresie mikrokontrolerów bezprzewodowych w STMicroelectronics.

Firma STMicroelectronics ogłosiła niedawno osiągnięcie zysku za 2019 r. w wysokości 1 mld dolarów.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również