STMicro kupuje dostawcę technologii TouchGFX

| Gospodarka Optoelektronika

Firma STMicroelectronics przejęła spółkę Draupner Graphics - duńskiego specjalistę od oprogramowania przeznaczonego dla wbudowanych graficznych interfejsów użytkownika tworzonych w oparciu o mikrokontrolery 32-bitowe typu embedded. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Draupner Graphics jest dostawcą software'owej technologii TouchGFX stworzonej w języku C++, umożliwiającej tworzenie wbudowanych GUI z grafiką wysokiej klasy, działającą na bazie energooszczędnego hardware'u.

STMicro kupuje dostawcę technologii TouchGFX

Spółka Draupner Graphics została założona w 2014 roku poprzez wyodrębnienie z konsultingowej firmy software'owej Mjølner Informatics. Przed dokonaniem zakupu STMicroelectronics przez ostatnie pięć lat ściśle współpracował z zespołem Draupnera, co pozwoliło właściwie docenić możliwości działania TouchGFX na mikrokontrolerach STM32 w różnych zastosowaniach konsumenckich, AGD, przemysłowych oraz medycznych.

Hostowany na 32-bitowych mikrokontrolerach TouchGFX pozwala na uzyskanie grafiki wysokiej klasy - jakiej typowo spodziewać się można w dzisiejszych smartfonach - w innych środowiskach, na przykład w systemach inteligentnej automatyki domowej i budynkowej, w elektronice noszonej oraz w systemach audio i wideo. Jak zapewnia STMicroelectronics, kilka linii produktowych STM32, opartych na 32-bitowych jednostkach MCU Arm Cortex-M, obsługuje już TouchGFX.

źródło: EE Times

Zobacz również