STMicroelectronics i Sigfox połączą w Internecie Rzeczy miliardy urządzeń

| Gospodarka Artykuły

STMicroelectronics, jeden z liderów branży półprzewodnikowej zapewniający klientom różnorodność aplikacji elektronicznych, oraz Sigfox, wiodący dostawca usług IoT, ogłosili umowę o współpracy mającą na celu wsparcie i przyspieszenie zaspokojenia rosnącego popytu na podłączanie urządzeń do sieci. Współpracujące firmy deklarują pokrycie zapotrzebowania na produkty i usługi w szerokim zakresie zastosowań, w tym dotyczące zarządzania łańcuchem dostaw, utrzymania budynków i wyposażenia, opomiarowania wody i gazu, bezpieczeństwa, transportu, rolnictwa, górnictwa i automatyki domowej.

STMicroelectronics i Sigfox połączą w Internecie Rzeczy miliardy urządzeń

ST włączy oprogramowanie sieciowe Sigfox do swoich narzędzi deweloperskich, które umożliwiają programistom szybsze wprowadzanie na rynek finalnych produktów i rozwiązań opartych na LPWAN - sieci LAN o niskim poborze mocy. Aby przyspieszyć wdrożenie systemu Sigfox jako standardowej sieci LPWAN służącej do bezpiecznego łączenia fizycznych urządzeń z chmurą i Internetem Rzeczy, ST będzie oferować oprogramowanie sieciowe Sigfox w postaci części pakietu oprogramowania MCU ST.

Umowa o współpracy obu firm zapewnia kompatybilność narzędzi z wiodącą w branży rodziną mikrokontrolerów ogólnego zastosowania STM32, a także z unikalną ofertą technologii i produktów ST przeznaczonych dla technologii Sigfox. Należą do nich: S2-LP - wysokiej jakości transceiver radiowy sub-GHz o ultraniskiej mocy, kompatybilny z systemem Sigfox element zabezpieczający STSAFE-A1SX, szeroka gama czujników ruchu, sensorów środowiskowych i dźwiękowych oraz urządzenia do zarządzania zasilaniem.

źródło: STMicroelectronics

Zobacz również